Žreb prial východniarom. Modlia sa, aby Slovan fatálne nezlyhal

Spišské Podhradie si prialo súpera z Fortuna ligy. Dostalo ho. (Autor: MŠK)
Ivan Mriška|8. okt 2021 o 08:22

Vyžrebovali štvrté kolo Slovnaft Cupu.

KOŠICE. Futbalová verejnosť s napätím sledovala žreb štvrtého kola Slovnaft Cupu. Kluby z nižších súťaží dúfali, že im los prisúdi zástupcu Fortuna ligy.

Niekde zavládlo sklamanie, inde zas veľká eufória. Žreb prial hlavne amatérom z východu Slovenska, kde s určitosťou pricestujú dvaja zástupcovia najvyššej súťaže.

A s veľkou pravdepodobnosťou sa k nim pridá aj ŠK Slovan Bratislava.

Telefón neprestáva zvoniť

Ak v sobotu úradujúci majster Slovenska a víťaz pohára zdolá treťoligovú Kováčovú, vycestuje na pôdu Slávie TU Košice.

„Telefón mi neustále vyzváňa a neprestáva zvoniť. Ľudia sa tešia, bude to veľký sviatok. Konečne poriadny súper,“ povedal manažér Slávie TU Košice Vladimír Chovaník.

Zápas so Slovanom by bol podľa neho tým najkrajším vyvrcholením jesennej časti.

„Ak by Slovan v Kováčovej fatálne zlyhal, boli by sme nesmierne sklamaní. Boli by sme smutní ako nikdy. Rátam však, že sa to nestane. Budeme sa za to modliť,“ dodal.

Všetko zlé je na niečo dobré

Slávia bola v minulej sezóne z pohára pre pandémiu vyradená, hrať mala s Galantou. Teraz ju však pravdepodobne čaká úplne iný súper.

„Všetko zlé je na niečo dobré. Pre hráčov bude takýto zápas veľkou motiváciou. Slovan je značka. Klub, ktorý pôsobí v Európe,“ uviedol Chovaník.

MŠK Spišské Podhradie malo v minulom ročníku privítať Trenčín. Tento raz im žreb prisúdil FC ViOn Zlaté Moravce.

„Sme maximálne spokojní. Chceli sme fortunaligistu, dostali sme ho. Po cyklistických pretekoch Okolo Slovenska to bude ďalšia veľká oslava športu v Spišskom Podhradí,“ tešil sa šéf klubu Jozef Komara.

Nikdy proti ligistovi nehrali

Zápasy sú na programe koncom októbra. V Spišskom Podhradí veria, že sa bude hrať pred divákmi.

„S prvoligovým mužstvom sme nikdy nehrali. Konečne však ten moment príde. V minulej sezóne sme mali lepšie mužstvo a súpera by sme potrápili viac, aj teraz to však bude pekný zápas. Chlapci si to zaslúžia. Pohárový súboj amatérov proti ligistom má vždy veľké čaro,“ dodal.

Okrem Slávii TU Košice a MŠK Spišské Podhradie dostal zaujímavého súpera aj ŠK Odeva Lipany. Do Lipian pricestuje MFK Ružomberok.

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články