Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica. (Autor: Facebook MFK Dukla Banská Bystrica)
Ivan Mriška|24. okt 2023 o 16:21

Na programe boli dva zápasy Slovnaft Cupu.

BRATISLAVA. Malým klubom ponúka možnosť zažiariť. Spraviť historický výsledok.

Slovnaft Cup je jedinečný. Píše nevšedné príbehy, ktoré každý rok mapuje redakcia Futbalnetu. V utorok sa hrali dva zápasy.

Vysokú výhru zaznamenali futbalisti Podbrezovej, ktorí na pôde druholigového Trebišova vyhrali vysoko 9:0. Už do prestávky bol stav rozdielom triedy - 0:3.

Mužom zápasu sa stal legionár Christophe Kabongo, ktorý zaznamenal hetrik.

Oveľa väčšia dráma sa udiala v Žiari nad Hronom, kde druholigové Pohronie hostilo v derby Banskú Bystricu.

Domáci sa ujali vedenia v 19. minúte, keď hosťujúcej obrane ušiel Adam Horvát a prekonal Michala Trnovského.

V 72. minúte mohli domáci vyhrávať rozdielom dvoch gólov, no penaltu Petra Mazana zlikvidoval gólman hostí. Ten podal v zápase bravúrny výkon.

Banská Bystrica sa snažila o vyrovnanie, no viaceré šance nevyužila. Do piateho kola tak postupuje Pohronie a Dukla je vôbec prvý celok z Niké ligy, ktorý v Slovnaft Cupe končí.

Slovnaft Cup - 4. kolo - 24. októbra:

Pohronie - Banská Bystrica 1:0 (1:0)

Góly: 19. Horvát.

/Zostavy a štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>/

Trebišov - Podbrezová 0:9 (0:3)

Góly: 24., 40., 53. Kabongo, 38. Sanusi, 48. Špyrka, 55., 78. Okunola, 77., 86. Kuzma.

Pohárová súťaž bude mať v tomto ročníku rekordný počet účastníkov. Do boja o trofej sa zapojí dovedna 280 tímov, čo je o 25 viac než v uplynulej sezóne.

Do ročníka 2023/2024 Slovnaft Cup sa prihlásilo 31 klubov z Bratislavského futbalového zväzu, 72 zo Západoslovenského futbalového zväzu, 73 zo Stredoslovenského futbalového zväzu, 47 z Východoslovenského futbalového zväzu, 12 fortunaligistov, 14 druholigistov a 31 treťoligistov.

/Pavúk súťaže nájdete na tomto odkaze >>>/

Domov»Futbalnet»Drvivá výhra Podbrezovej, v pohári končí prvý zástupca Niké ligy (Slovnaft Cup, výsledky)