Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Dedinský zápas sa zmenil na drámu. V hľadisku skolaboval fanúšik

Zásah zdravotníčky. (Autor: Štefan Korman)
Ivan Mriška|25. okt 2021 o 11:23

Jeho stav je stabilizovaný.

BÁB. V piatej lige Stred ZsFZ sa hral šláger o prvé miesto medzi ŠK Báb a OFK Branč.

Od úvodu to bol bojovný futbal, ktorý naplnil všetky očakávania. Na konci prvého polčasu sa však dedinský zápas zmenil na drámu. Na tribúne skolaboval fanúšik.

Hrdinkou zdravotníčka

Ostatní fanúšikovia a hráči so zatajeným dychom sledovali zásah zdravotníčky OFK Branč. Pomáhali aj miestni hasiči.

Pán bol slabý, točila sa mu hlava. Pôsobil dezorientovane, preto sme ho dali do stabilizovanej polohy,“ priblížila zdravotníčka Tímea Pospišová.

Fanúšika držala pri vedomí do príchodu záchranárov. Mal vysoký tlak.

„Pacient bol ospalý, komunikoval spomalene a mal návaly tepla. Kontrolovali sme mu preto životné funkcie a zdravotný stav. Následne bol prevezený do nemocnice a podľa mojich informácii je už doma. Prajem mu všetko dobré,“ dodala.

ŠK Báb vyhral v zápase o prvé miesto 4:1. V 30. minúte otváral skóre z pokutového kopu Matej Porubský, ku ktorému sa do prestávky pridal Lukáš Trnka.

Vajzer: Výborný futbal

Po zmene strán dával Porubský už na 3:0, no v 78. minúte korigoval stav Denis Čery. Bodku za šlágrom dal na 4:1 Ľuboš Takáč.

„Bol to výborný futbal. V zápase sme mali trochu viac šancí, preto sme vyhrali zaslúžene. Boli sme aj efektívnejší, čo je v dnešnom futbale veľmi dôležité,“ hodnotil funkcionár ŠK Báb Ivan Vajzer.

Báb sa vďaka výhre dostal na prvé miesto tabuľky. Súboj sledovalo 600 divákov.

„Presný rozhodca Opatovský správne zapískal penaltu za ruku Plešivku a Porubský ju premenil. Predtým Brančan Gajdoš vykopol z čiary šancu Trnku a Hanakovič dvakrát perfektne chytil.

Na opačnej strane Bégera nepotešil brankár Lacina. Šláger sa zlomil po obrátke, Trnka a Porubský zarezali otvorenú obranu na 3:0. Čery síce fenomenálnym vinklom znížil, ale eufóriu Bábu ranou k žrdi odpálil Takáč,“ dodal Vajzer.

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články