Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Šarišanka má striebro

Prešovčanky v poslednom zápase sezóny. (Autor: Viktor Zamborský)
Michal Frank|Publikované 26. mar 2018 o 22:00

Ženský hokejový tím mal veľkú šancu získať titul v najvyššej slovenskej súťaži. Nevyšlo to.

PREŠOV. Hokejistky ŽHK 2000 Šarišanka Prešov mali na dosah historický úspech. No ani tento rok sa nestali majsterkami Slovenska.

Vlani vo finál podľahli v dramatickej sérii favorizovaným Popradčankám, cez ktoré teraz prešli v semifinále.

V súboji o zlato tak vyzvali celok HV ŠKP Bratislava. Z hlavného mesta si viezli jedno víťazstvo a v dvoch domácich víkendových zápasoch mohli aj rozhodnúť.

Žiaľ, bolo to naopak. Hostky v oboch dueloch uspeli a získali zlato. Šarišanka tak obhájila tretí rok po sebe strieborné medaily.

„Vo finálovej sérii sme predviedli výkony, ktoré potvrdili, že naša hra sa stále skvalitňuje a je aj divácky atraktívna. Druhé miesto v tejto sezóne má pre nás veľkú hodnotu a je pre nás motiváciou do ďalšej práce,“ zhodnotil sériu lodivod Šarišanky Róbert Marton.

Dve sekundy od úspechu

Šarišanka nastúpila do tretieho zápasu finálovej série s odhodlaním podať doma výkon, ktorý by ju priblížil k titulu.

Do duelu vkročili sebavedome, vyhrávali súboje, v 30. minúte v presilovke sa ujali vedenia po strele Sedlákovej a následnej Jurčovej dorážke vo vzduchu.

Ďalej boli aktívne a kontrolovali hru, no v tretej tretine súperky zvýšili obrátky a minútu pred koncom vyrovnali.

Vykoľajené Prešovčanky následne inkasovali dve sekundy pred koncom rozhodujúci gól.

Podlomená psychika sa prejavila aj vo štvrtom dueli, v ktorom si Bratislavčanky vypracovali pohodlný náskok. Hoci hra bola pomerne vyrovnaná, na tabuli svietilo 0:6.

Prešovčanky sa ešte nadýchli k poslednému úderu, Jurčová vsietila dva góly po sebe, ale na viac to nestačilo, súperky si pre ne zlatý zápas ustrážili.