MFK Rožňava zbiera bod po bode.
MFK Rožňava zbiera bod po bode. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|3. okt 2017 o 00:00

O vyrovnávajúci gól sa v závere postaral striedajúci Kovács.

RIOŽŇAVA Rožňava si v 11. kole III. futbalovej ligy vybojovala vo Vranovej nad Topľou bod po remíze 1:1.

Rožňava cestovala do Vranova n/T bez Štyvara či Ďuričeka. V prvom polčase sa im nedarilo dostať do tempa.

Robili chyby a prišiel trest v podobe gólu Petruka, ktorý ešte na jar obliekal práve dres Rožňavy.

Pri ďalších šanciach však už domáci nedokázali Pulena prekonať. Po prestávke sa Rožňavčania zlepšili.

V 67. min. prišiel na ihrisko Kovács, ktorý sa po doliečení čoraz viac zapája do zápasov. Päť minút pred koncom ukázal svoj nos na góly a hlavičkou rozhodol o tom, že Rožňava si odviezla z Vranova n/T bod.

1 gól – J. Ďuriček, P. Sappanoš, O. Kovchar, Pa. Gere, F. Kovács

Tréner MFK Rožňava Ladislav Dávid: „Do prvého polčasu sme vstúpili veľmi zle. Hrali sme nekoncentrovane a nepozorne v obrane a súper nás hneď za to vytrestal, keď náš bývalý hráč Petruk skóroval. V prvom polčase boli domáci aktívnejší, zatlačili nás. My sme naďalej hrali nepozorne a nekoncentrovane. Domáci si vytvorili aj šance, ktoré nevyužili. Do druhého polčasu sme šli s tým, že musíme väčšmi zvýšiť snahu a s výsledkom niečo urobiť. Už sme boli aktívnejší, aj keď sme si nevytvárali vyložené šance, tak napriek tomu sme boli nepríjemní. Hrali sme lepšie ako v prvom polčase. Na konci zápasu sa nám podarilo aj vyrovnať, keď striedajúci Kovács hlavičkou zabezpečil bod, za čo sme veľmi vďační, lebo do prestávky sme hrali ozaj zle. Rozhodlo nakoniec to, že v druhom polčase sme zvýšili snahu a na konci sa nám zúročilo tým, že sme dali vyrovnávajúci gól.“