Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Prešov v Lige majstrov tak vysoko ešte nebol

Ante Babič bol v Skopje najlepším strelcom zápasu. (Autor: sita)
Ján Leško|Publikované 2. okt 2018 o 00:00

Hádzanári Tatrana po troch zápasoch kraľujú skupine.

SKOPJE. Takto vysoko slovenský hádzanársky šampión v Lige majstrov ešte netrónil.

Tatran Prešov nadviazal na výhry v elitnej európskej súťaži v Turecku nad Besiktasom Istanbul a doma nad dánskym Bjerringbro- Silkeborg a v Macedónsku, kde uspel v C-skupine LM víťazstvom nad Metelurgom Skopje.

Zápas macedónskeho vicemajstra s majstrom Slovenska sa hral na „neutrálnej“ pôde.

Keďže v domovskom stánku Metalurgu sa konala významná kultúrna akcia, stretnutie Ligy majstrov preložili do športovej haly Vardaru Skopje.

A hoci v Macedónsku sa v nedeľu konalo referendum o prípadnom novom názve krajiny, do hľadiska haly Jane Sandenski prišla značne početná skupina divákov.

Našej pozornosti medzi nimi neušla ani slovenská štátna zástava, s ktorou mávali dvaja Macedónčania, avšak ako nám tvrdili, veľkí fanúšikovia prešovského Tatrana.

Zobrali to, po čo do Skopje šli

Aj na ich radosť mal Tatran Prešov do zápasu s Metalurgom Skopje vynikajúci vstup. Za stavu 4:0 však slovenský majster začal kopiť chybu na chybu. Domáci zakrátko skóre obrátili naruby a viedli 5:4.

Postupne sa ale Prešovčania vrátili do hry. Prvý polčas vyhrali o gól, v druhom odskočili súperovi na rozdiel šiestich gólov a nakoniec vyhrali 29:24.

„Po čo sme do Skopje šli, to máme,“ stroho skonštatoval po výhre na Metalurgom tréner Tatrana Slavko Goluža.

„Nebol to ale zápas o kráse, s čím sme však napokon pred začiatkom aj rátali. Tri výhry v troch zápasoch Ligy majstrov, z toho dve na súperových ihriskách majú veľkú cenu.“

Niečo také potiahol Tatran Prešov prvý raz v klubovej histórii. Po troch kolách je slovenský šampión lídrom C-skupiny Ligy majstrov.

A pritom má už najbližšiu sobotu šancu túto bilanciu ešte vyšperkovať a spraviť tak ďalší dôležitý krok na ceste k obsadeniu jednej z dvoch postupových priečok.

V Tatran handbal arene sa stretne Prešov s Čechovskými Medveďmi z Ruska, aktuálne predposledným tímom v C-skupine.

Výborná robota Anteho Babiča

V zostave Tatrana Prešov v Skopje chýbali dvaja maródi. Hráč spojkového radu Dominik Krok a pivot Leon Vučko.

Obaja sa pred zraneniami dostali do dobrej formy, obaja boli aj pri streleckej chuti.

Kým do spojkového radu sa už vrátili uzdravení Oliver Rábek a Michal Kasal, na post pivota mal tréner Goluža jediného typického hráča, Ante Babiča.

Druhou alternatívou na túto hernú pozíciu mal byť Roman Carapkin.

Avšak Babič svoju robotu v stretnutí s Metalurgom odviedol na výbornú.

V obrane i v útoku, úspešný bol aj strelecky, keď so šiestimi gólmi bol najlepším strelcom zápasu.

„Samozrejme, takéto konštatovanie poteší, no najdôležitejšie je, že sme tento zápas zvládli. Metalurg zatiaľ nezískal v skupine ani bod, káder výrazne omladil, no svoju kvalitu toto mužstvo určite má. A k tomu doma, na svojej strane verných fanúšikov. Mrzí nás všetkých, že po výbornom začiatku sme dovolili domácim otočiť skóre.

O výsledku sa rozhodlo v druhom polčase. Vôbec sme to ľahké na ihrisku nemali, no keď sme zlepšili hlavne hru v obrane, dostali sme sa aj k rýchlym kontrám a úspešnému zakončeniu. Tým sme Metalurgu v podstate zobrali vietor z plachiet a našou hrou mu odčerpali aj dosť fyzických síl. Je to fantastické! Po troch kolách sme na čele C-skupiny Ligy majstrov. Toto konštatovanie nás ale nesmie ukolísať.

Práve naopak, malo by nás vyburcovať k pokračovaniu dobrých výkonov a dosahovaniu úspešných výsledkov. Momentálne musíme preladiť na ďalší ťažký zápas s chorvátskym vicemajstrom Nexe Našice v SEHA Gazprom lige, ktorý nás čaká v stredu. Potom upriamime pozornosť na Ligu majstrov. V sobotu urobíme všetko pre plný bodový zisk v domácom zápase s Čechovskými Medveďmi. Dúfam, že naši fanúšikovia znovu vytvoria rovnako skvelú kulisu obom najbližším stretnutiam akou nás hnali za výhrou v dueli s dánskym Silkeborgom,“ ukončil našu debatu po zápase v Skopje s Metalurgom Ante Babič.

Súvisiace články