Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Pre Halása bude florbalové derby špecifické

Ilustračná foto. (Autor: TASR)
Sportnet|Publikované 14. nov 2017 o 23:00

Základná časť florbalovej extraligy uzavrela svoju prvú polovicu.

KOŠICE. Základná časť florbalovej extraligy počas víkendu uzavrela svoju prvú polovicu.

Neohrozeným lídrom je po 11. kole ambiciózny tím z Nižnej, ktorý nenašiel premožiteľa ani v jedenástom zápase sezóny a získal skalp aj dovtedy druhého Florka Košice.

Druhý košický tím ATU zvládol generálku na derby a pohodlne zdolal nováčika zo Sabinova.

Už tento piatok (o 17.30 hod. v Multihale) bude patriť veľkému košickému derby medzi Florkom a ATU, v ktorom sa predstavia tretí a štvrtý tím tabuľky.

Úvodný súboj sezóny zvládli o čosi lepšie hráči Florka, ktorí sa v 1. kole tešili z najtesnejšej výhry 4:3.

Pre oba tímy to bude veľmi dôležitý zápas smerom k udržaniu si pozície v prvej štvorke.

Nižná neprehrala ani s Florkom

Špecifický zápas čaká v piatok predovšetkým na Jozefa Halása, ktorý po dlhých rokoch vymenil pred novou sezónou čierno-biele dresy ATU a posilnil mestského rivala z Florka.

Jeho nový tím bol až do posledného kola na solídnom druhom mieste, ale prehra s Nižnou ho odsunula o dve pozície nižšie.

„Doterajší priebeh sezóny hodnotím ako-tak dobre, ale stále máme veľké rezervy a je pred nami ešte veľa práce, aby sme mohli pomýšľať v play-off na najvyššie priečky. Aj náš posledný zápas s Nižnou bol rozpačitý, mnohí mladí hráči boli bojazliví a v hre jeden na jedného sme boli žalostní. V mnohých situáciách bol súper skôr pri loptičke ako my a takisto mali lepšiu efektivitu a to rozhodlo,“ vrátil sa k nešťastnému súboju s lídrom J. Halás, ktorý strelil oba góly svojho tímu.

Extraliga pokračuje v rýchlom tempe a koncom týždňa čakajú na všetky tímy dva zápasy.

Okrem vzájomného mestského derby v nedeľu ATU privíta nováčika zo Spišskej Novej Vsi a Florko čaká náročný súboj v Prešove.

„Tento týždeň bude náročný, keďže odohráme dva ťažké zápasy a taktiež nás čakajú náročné tréningy. Verím, že sa ako- tak stihneme zregenerovať, aby sme vedeli podať stopercentný výkon v oboch zápasoch a verím, že na konci týždňa sa budeme tešiť z dvoch výhier,“ vyjadril sa smerom k ďalšiemu programu produktívny útočník s reprezentačnými skúsenosťami.

Duel proti bývalým spoluhráčom

Zápasy medzi Florkom a ATU patria tradične k divácky atraktívnym a vybičovaným súbojom. Určite to nebude inak ani v piatok a na florbalových fanúšikov čaká zaujímavá bitka o upevnenie si pozície v prvej trojke.

„Prvý vzájomný zápas bol hneď na začiatku sezóny a odvtedy sa oba tímy sformovali a zlepšili. Uvidíme vyrovnaný súboj, v ktorom rozhodnú maličkosti a vyhrá ten, kto urobí menej chýb. Na derby sa teším, keďže tam mám bývalých spoluhráčov. Situácia sa zmenila a ja teraz stojím na opačnej strane a vždy robím všetko, aby môj tím vyhral,“ priblížil atmosféru pred derby zápasom bývalý hráč akademikov Jozef Halás.

Po prvej polovici sezóny sa košické tímy držia medzi najlepšou štvoricou spoločne s poslednými finalistami z Nižnej a Tsunami Záhorská Bystrica.

Na opačnom konci tabuľky je zatiaľ nováčik zo Sabinova a dosť prekvapujúco aj Hurikán Bratislava.

Čo zatiaľ v doterajšom priebehu sezóny najviac zaujalo útočníka Florka Košice?

„Najviac ma zatiaľ prekvapuje Nižná, ktorá začala túto sezónu vyhrávať nielen domáce zápasy, na čo sme boli zvyknutí, keďže hala tam nie je úplne vhodná pre florbal, ale vyhrávajú aj vonku. Hrajú srdcom a kolektívne, čo mnohým tímom chýba a preto momentálne zaslúžene vedú tabuľku. Osobne ma zatiaľ sklamal Prešov, keďže ako východniar prajem všetkým tímom z východu, ale zatiaľ úplne nenapĺňajú ambície. Verím, že aj im sa začne dariť viac, no samozrejme by som tým nechcel podceniť náš nedeľňajší zápas s nimi,“ dodal na záver Jozef Halás.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.