Popradčania si bezpečne postrážili víťazstvo pod Poľanou

Michael Vandas. (Autor: archív TASR)
TASR|3. nov 2019 o 19:39

V Detve vyhrali v 20. kole Tipsport ligy 4:2.

DETVA. Popradčania v 20. kole hokejovej Tipsport ligy cestovali pod Poľanu.

V Detve mali pred hŕstkou divákov zápas pod kontrolou a do tabuľky si pripísali dôležité tri body.

Vypracovali si trojgólové vedenie

Detva plánovala odčiniť dve neúspešné predchádzajúce vystúpenia a v úvode dostala príležitosť v podobe presilovej hry.

Kuklev ani Chovan však Vošvrdu neprekonali, na druhej strane tak potrestal v 10. minúte gólovo Vandas - 0:1.

Ešte v prvej časti mohol náskok hostí zvýšiť Handlovský, v početnej výhode však dvakrát stroskotal na Petríkovi.

Na začiatku druhej časti sa Poprad dostal už do dvojgólového náskoku, keď sa strelecky presadil Kozák po asistencii Preisingera.

Domáci sa iba ťažko presadzovali cez pozornú defenzívu Popradčanov a po polovici stretnutia inkasovali aj do tretice - Vandas v presilovke svojím druhý zásahom v stretnutí zvýšil už na 3:0.

Tri body si postrážili

Brankár Petrík v závere prostrednej tretiny zabránil ďalšej pohrome pre Detvu a šance jeho tímu sa zvýšili v 39. minúte, pretože Šišovský po naskočení z trestnej lavice znížil na 1:3.

Poprad na začiatku tretej tretiny opäť odskočil na trojgólový rozdiel, v 43. minúte sa aj so šťastím presadil Erving.

Domáci sa ale nevzdali a o štyri minúty neskôr v presilovej hre ešte vykresali nádej. Vydarenú kombináciu zakončil presne Čacho - 2:4.

Detva potom zatlačila súpera, Vošvrda ale odolával a tak domáci už v závere nedokázali duel zdramatizovať ani pri hre šiestich proti trom. Pripísali si tak tretiu prehru za sebou.

Štatistika

WPC Koliba Detva – HK Poprad 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Góly: 39. Šišovský (Fekiač, Török), 47. Čacho (Gašpar, M. Chovan) - 10. Vandas (Kramár, Handlovský), 24. Kozák (Preisinger), 33. Vandas (Kozák, Handlovský), 43. Erving.

Rozhodovali: Tvrdoň, Goga - Krajčík, Frimmel, vylúčenia: 5:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 452 divákov.

Detva: Petrík - F. Fekiač, Kuklev, Chovan, Gachulinec, Turan, Jendroľ - Šišovský, Zuzin, Sýkora - Surový, Valent, Gašpar - Čacho,Podešva, Ľupták - Lalík, V. Fekiač, Török

Poprad: Vošvrda - Kozák, Brejčák, Erving, Magovac, Fabian,Ťavoda, Kramár - Handlovský, Preisinger, Vandas - Takáč, Zagrapan,Leclerc - Mlynarovič, Paukovček, P. Svitana - Kundrik, Paločko, R. Svitana

Domov»Sportnet na východe»Popradčania si bezpečne postrážili víťazstvo pod Poľanou