Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Polaček svojou postavou šokoval Bulharov

Brankár Martin Polaček bude v kariére pokračovať v bulharskom klube Levski Sofia. (Autor: facebook MP)
Daniel Dedina|Publikované 20. jún 2018 o 13:19

Nazvali ma gigantický brankár, smeje sa nová akvizícia Levski Sofia.

PREŠOV. Reprezentačný gólman Martin Polaček je zaujímavou postavou slovenskej futbalovej scény.

Dobrosrdečný a usmievavý chlapík s výzorom pripomínajúcim skôr bojovníka MMA než futbalistu, bude pokračovať na zaujímavej klubovej adrese.

Po poldruharočnom pôsobení v poľskom Lubine a jarnom angažmáne v Mladej Boleslavi sa Polaček upísal 26-násobnému bulharskému majstrovi Levski Sofia, ktorý v uplynulej sezóne tamojšej najvyššej súťaže obsadil tretie miesto.

V tíme, ktorý má na súpiske až pätnásť legionárov, bude mať oporu v krajanovi Romanovi Procházkovi, ktorý v Levski pôsobí už štyri roky.

S bezmála dvojmetrovým odchovancom prešovského futbalu, ktorý sa na Slovensku zviditeľnil výkonmi v drese Slovana Bratislava a najmä Dunajskej Stredy, sme sa na začiatku jeho bulharskej misie pozhovárali.

Čo pri vašom rozhodovaní najviac zavážilo v prospech Levski Sofia?

„Najmä história Levski. Ide o stabilizovaný klub, čo mi potvrdil aj Roman Procházka, keď sme spolu volali. S Ludogorcom Razgrad a CSKA Sofia tvorí top trojku v Bulharsku. Pravidelne hrávajú Európsku ligu, ktorú som si už vyskúšal s Lubinom, takže sa teším na túto výzvu.“

Stihli ste sa už rozprávať s vedením klubu? Čo od vás očakáva?

„Áno, bavili sme sa spolu. Aj s talianskym trénerom Deliom Rossim. Privítali ma a hoci ma poznali, keď ma zbadali naživo, boli prekvapení z toho, ako vyzerám. Aj bulharské médiá písali, že do Levski prichádza gigantický brankár. Mal by som byť v tíme jednotka, ale viac ukážu až ďalšie dni.

Ako vyzeral úvod v novom klube?

„Bol hektický. V piatok som absolvoval zdravotné testy, cez víkend som bol na otočku doma a od utorka už som s mužstvom, ktoré je na osemnásťdňovom sústredení.“

Ako vyzerá vaše obhliadnutie za uplynulou sezónou?

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: Daniel Dedina

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.