Utorok, 18. mája, 2021Meniny má Viola

Štadiónom znela známa pieseň z Mexika. Zápas náhradníkov vyhrala Podbrezová

(Autor: FK Železiarne Podbrezová)
Ivan Mriška|24. mar 2021 o 18:00

Favorit zvíťazil rozdielom triedy.

TOPOĽČANY. Patrik Hanes vypálil nemastnú – neslanú strelu, tá na prekvapenie skončila v sieti.

Neutrálnym štadiónom v Topoľčanoch sa rozozvučala známa fanúšikovská pieseň The name of the game (football), ktorá po prvýkrát zaznela na majstrovstvách sveta 1986 v Mexiku.

„Ole ole ole ole,“ si mohli spievať futbalisti Podbrezovej.

Dubnicu zdolali v doplňujúcom štvrtom kole Slovnaft Cupu rozdielom triedy 3:0.

Podrobnosti zo zápasu

Radványi: Mohli sme byť viac efektívni

„Odohrali sme dobrý zápas s dobrým koncom. Mrzieť nás môžu zahodené šance. Vypracovali sme si ich dostatok, no mali sme byť viac efektívni. Nakoniec sme však postúpili, takže som rád,“ pre futbalnet.tv hodnotil po zápase tréner Podbrezovej Mikuláš Radványi.

Dubnica nastúpila oproti minulému zápasu v lige až s deviatimi zmenami, Podbrezová s piatimi.

„Mladí hráči ukázali, že sú perspektívni a môžeme s nimi rátať,“ dodal.

Prioritou je liga, cieľom druhé miesto

Podbrezovčanov výhra v Slovnaft Cupe potešila, no prioritou pre nich je liga, v ktorej sú aktuálne s 38 bodmi na treťom mieste. Na druhú priečku zaručujúcu baráž o Fortuna ligu strácajú päť bodov.

„V pohári chceme ísť čo najďalej, radi by sme v budúcom kole privítali niekoho z Fortuna ligy. Koncentrujeme sa však na súťaž. Aby sme získali čo najviac a skončili na druhom mieste,“ priblížil ciele.

Dubničania v tejto sezóne zostali za očakávaniami. Aj proti Podbrezovej sa hlavne bránili, prehrať mohli i vyšším rozdielom.

„Bola to jasná záležitosť. Zrodila sa zaslúžená výhra Podbrezovej o triedu. My sme hrali to, na čo sme mali,“ hodnotil po zápase tréner Dubnice Peter Jakuš.

Priemer len osemnásť rokov

Vekový priemer Dubnice bol v tomto zápase len niečo cez osemnásť rokov.

„Kedy majú chlapci dosať šancu, keď nie teraz. Pohár by sme asi nevyhrali, preto to bola pre nich ideálna šanca sa ukázať. Niektorí nesklamali, boli tam celkom dobré individuálne výkony. Mám teraz nad čím rozmýšľať,“ dodal.

V druhej lige sú Dubničania s 22 bodmi na jedenástom mieste.

„Musíme sa dobre pripraviť, pretože potrebujeme bodovať. A uvidíme ako to vypáli,“ uzavrel.

Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.