Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Plážové volejbalistky sa k titulu prebojovali až z kvalifikácie

V ženskej časti turnaja sa z prvenstva tešili Silvia Murínová a Kristína Harmanová. (Autor: Patrik Fotta)
Patrik Fotta|Publikované 15. júl 2020 o 00:00

Murínová sa s Košicami rozlúčila víťazne.

Finále Východoslovenského pohára v plážovom volejbale: fotogaléria

14.7.2020

KOŠICE. Východoslovenský pohár v plážovom volejbale, ktorý sa uplynulý víkend konal v košickej mestskej časti Západ, priniesol v kategórii mužov triumf dvojici Ľuboš Nemec – Marek Ludha a medzi ženami si prvenstvo vybojovali Silivia Murínová s Kristínou Harmanovou.

Víťazi získali okrem finančnej výhry a vecných cien aj auto na víkend.

Diváci videli množstvo kvalitných zápasov, ktorým prialo aj počasie.

O dva týždne (25.-26 júla) sa opäť v Košiciach na Beach Plaza Terasa zídu elitní plážoví volejbalisti, ktorí si zmerajú sily v rámci majstrovstiev Slovenska A-kategórie.

Kvôli štúdiu sa sťahuje do Bratislavy

Silvia Murínová, ktorá triumfovala medzi ženami spolu s Kristínou Harmanovou mala z víťazstva na domácej pôde obrovskú radosť.

„Bol to náš štvrtý turnaj a stále napredujeme. Verím, že sa nám bude dariť aj naďalej. Z víťazstva mám o to väčšiu radosť, že sme v aktuálnej sezóne spolu poriadne ani netrénovali, keďže som sa sústredila na štátnice. Ja som stála na piesku asi siedmykrát, takže som naozaj šťastná. Súperky sme nemohli podceniť, hoci boli mladé. My sme len museli odohrať svoju hru,“ povedala Murínová.

Času na zohranie sa mala víťazná dvojica dostatok, pretože sa prihlásili po termíne, a tak museli odohrať kvalifikáciu.

„Už na kvalifikácii sme sa dobre rozohrali a postupne sme sa každým zápasom zlepšovali. Turnaj ako taký hodnotím veľmi pozitívne. Každý rok je na vysokej úrovni. Všetko je skvele pripravené a zabezpečené od stravy až po ubytovanie,“ uviedla Murínová, ktorá hrala prakticky v domácom prostredí.

„Som rodená Košičanka, no už čoskoro sa sťahujem kvôli škole do Bratislavy. Bola to pre mňa teda aj rozlúčka. Kým som doma, chcem si užiť Košice naplno. Som rada, že ma prišli podporiť aj moji kamaráti a rodina. Bolo fajn predviesť sa pred nimi v dobrom svetle.“

Zažili extrémne počasie

O dva týždne sa chce vrátiť na majstrovstvá Slovenska a znova zabojovať o najvyššie priečky.

„Pevne verím, že mi to vyjde a budem môcť prísť. Uvidím, s kým nastúpim, ale budem rada, ak to bude práve s Kristínou. Mám pocit, že nám to spolu ide super. Zatiaľ sme na všetkých turnajoch skončili v prvej štvorke, takže s bilanciou môžeme byť spokojné,“ pousmiala sa Murínová.

Hráči sa museli počas turnaja vyrovnať aj s veľkým teplotným rozdielom.

„Jeden zápas sme hrali, keď bolo 32 stupňov a na ďalší deň bolo ledva 20 a fúkal silný vietor. Boli to pekné extrémy. My sme na to zvyknuté z rôznych turnajov, museli sme sa len prispôsobiť a myslím si, že sme to zvládli úspešne.“

S výherným autom sa odvezie na ďalší turnaj

Medzi mužmi zvíťazila dvojica Nemec – Ludha, pre ktorých to bolo druhé víťazstvo v sezóne.

„Turnaj v Košiciach patrí medzi moje najobľúbenejšie. Kurt je skvele pripravený a myslím si, že ideálne je aj jeho umiestnenie pred nákupným centrom. Je to slovenský unikát. Hoci išlo o béčkový turnaj, boli tu veľmi silné dvojice a o to viac si víťazstvo cením,“ povedal Ľuboš Nemec.

Obe víťazné dvojice získali okrem finančnej prémie aj auto na víkend.

„Je to veľmi príjemná cena. Ja som využil auto, ktoré sme vyhrali v Bratislave na Patrónke, keď som išiel do Košíc. Aj druhé auto zrejme budem využívať ja, keďže Marek je z Banskej Bystrice. Asi sa ním priveziem na ďalší turnaj,“ pousmial sa Nemec.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články