Sobota, 16. októbra, 2021Meniny má Vladimíra

Pečovský o situácii v MŠK Žilina: Hráči mali nadštandardné platy

Viktor Pečovský. (Autor: Erika Ďurčová - TASR)
Juraj Berzedi, TASR|4. apr 2020 o 12:10

Slovák ukončil kariéru.

ŽILINA. V pamätnom futbalovom zápase slovenskej reprezentácie proti Španielsku bránil Andrésa Iniestu.

Na ihrisku neohuroval technickými finesami, ale fanúšikovia si naňho budú pamätať ako na tvrdého a zodpovedného bojovníka zo stredu poľa.

Bývalý slovenský futbalový reprezentant Viktor Pečovský ukončil profesionálnu hráčsku kariéru. Dlhoročný stredopoliar MŠK Žilina bude v tíme pôsobiť ako tréner mládeže.

Výpoveď sa ho netýkala

Keďže platnosť jeho profesionálnej zmluvy vypršala už k 31. decembru 2019, nepatril medzi žilinských hráčov, ktorí dostali od klubu výpoveď.

"Zmluva od 1. januára tohto roka bola postavená tak, že som pôsobil čiastočne ako hráč B-tímu a čiastočne už ako mládežnícky tréner," povedal 36-ročný Pečovský podľa oficiálnej webstránky MŠK.

"Pripravoval som sa na obdobie po futbale. Vedel som, že ako hráč sa už ním živiť nebudem. Určite som myslel aj na budúcnosť, ktorá sa teda bude spájať s Akadémiou MŠK," dodal.

Počet štartov vo Fortuna lige sa u Pečovského zastavil na rekordnom čísle 417. Celú kariéru hrával na Slovensku. A to len v dvoch kluboch. V Banskej Bystrici a Žiline.

„Nikdy neprišla konkrétna ponuka. Keď sa bude hráč zaoberať tým, že mohol niekam ísť, ale nešiel, zabije ho to. Nikdy som sa nikam netlačil," priznal v minulosti pre SME.

Pre kroky Antošíka má pochopenie

Súčasná situácia v žilinskom klube mu pochopiteľne radosť nerobí, no pre kroky prezidenta klubu Jozefa Antošíka, ktorý vyhlásil likvidáciu, má pochopenie.

"Nepáči sa mi celý tento mediálny rozruch a odkazovanie si vecí prostredníctvom médií. Keby majiteľ mohol, rozhodne by riešil situáciu inak. Skutočnosť ho donútila to riešiť takto rázne," vyhlásil Pečovský.

Dlhoročný hráč Žiliny priznal, že v klube mali hráči v posledných rokoch vytvorené výborné podmienky.

"Na slovenské pomery mali hráči nadštandardné platy, ktoré vždy chodili načas. Človek musí myslieť na budúcnosť. Ja som nebol počas kariéry rozšafný," vraví Pečovský.

"Na zbytočnosti som peniaze nedával a radšej som si šetril. Nedávna doba bola šialená z pohľadu čísel, prestupy siahali vo futbale do závratných výšok. Nič iné nezostáva ani nám, iba prepnúť a uskromniť sa," dodal 34-násobný slovenský reprezentant.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články