Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Oceliarov čaká zápasový výpadok

Jedinou škvrnou v príprave oceliarov bola prehra s Maďarmi. (Autor: Korzár/ Judita Čermáková)
Patrik Fotta|Publikované 4. sep 2018 o 22:00

Bartoš: Verím, že budeme hladní po hokeji.

KOŠICE. Hokejisti HC Košice ukončili sériu prípravných zápasov víťazstvom 2:1 po samostatných nájazdoch nad Znojom v dueli o piate miesto na Tatranskom pohári.

Najbližšie stretnutie odohrajú oceliari 14. septembra v Steel Aréne už v rámci nového ročníka Tipsport ligy proti Zvolenu.

Počas predsúťažného obdobia si košickí hokejisti zmerali sily celkovo v ôsmich dueloch, z ktorých vyhrali presnú polovicu.

Dokopy Košičania nastrieľali 26 gólov a inkasovali 22.

Záverečnú previerku tím podľa Petra Bartoša aj napriek dvom tesným prehrám po predĺžení a víťazstvu po nájazdoch na Tatranskom pohári zvládol.

„Hlavne v poslednom zápase proti Znojmu ukázali chlapci, že sú na tom kondične vynikajúco. Dobre sme korčuľovali a aj po taktickej stránke bol ten duel veľmi dobre zvládnutý. Zároveň sme hrali disciplinovane, v predošlých zápasoch sme práve na tom pohoreli, keď sme mali zbytočné fauly. Videli sme, na čom ešte máme popracovať a čo treba doladiť do začiatku ligy,“ povedal asistent trénera Peter Bartoš.

Mrzí ich len prehra v Miškovci

Oceliari cestovali do Popradu ako obhajcovia prvenstva z vlaňajška, no napokon sa domov vrátili až s piatym miestom.

„Samozrejme, našou ambíciou bolo hrať finále. Na druhej strane sme odohrali kvalitné zápasy a prehrali sme až po predĺženiach, kde sa urobili individuálne chyby. My sme aj napriek tomu radi, že sme mali možnosť také kvalitné zápasy odohrať. S Vítkovicami sme chceli hrať vo finále, no napokon sme hrali o piate miesto, ale bol z toho výborný zápas s rýchlym tempom a skvelé výkony predviedli aj brankári,“ uviedol Bartoš.

Počas prípravy dostali košickí hokejisti zabrať najmä po kondičnej stránke, čo budú chcieť zužitkovať v priebehu sezóny.

„My, tréneri, sme s celkovým priebehom prípravy spokojní. Jediné, čo nás mrzí, je prehra v Miškovci. Tam sa ale mohla naakumulovať únava z predchádzajúceho turnaja aj z prípravy. To bolo na chlapcoch vidieť, že toho majú dosť, navyše trénovali dvojfázovo, takže nebolo to jednoduché. Ja ale pevne verím, že na prvý zápas v lige už budeme stopercentne pripravení.“

Posledné voľno s rodinami

Do tímu pribudol tretí brankár Matúš Nagy, ktorý má len 21 rokov a skúsenosti bude zbierať predovšetkým na farme v Humennom.

„Je pre nás víziou do budúcnosti. Myslím si, že má veľkú perspektívu. Je to mladý chalan, ktorý chce na sebe pracovať. Naša predstava je, že bude chytať najmä v Humennom a bude pripravený zaskočiť, keby sa niektorému z našich brankárov niečo prihodilo,“ povedal Bartoš.

Do 14. septembra neodohrajú Košičania už žiaden zápas, venovať sa budú predovšetkým tréningom.

„V piatok nás ešte čaká akcia s fanúšikmi a potom už len tréningy. Na jednej strane to môže byť pre chlapcov zápasový výpadok, ale o to viac budú hladní po hokeji a všetci sa už budeme tešiť na štart. Myslím si, že si ešte užijú trochu voľna s rodinami, lebo potom už sa budeme sústrediť na hokej až do konca sezóny.“

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.