Gólová radosť hráčov Slovenska v zápase Slovensko - Kanada na MS v hokeji 2023.
Gólová radosť hráčov Slovenska v zápase Slovensko - Kanada na MS v hokeji 2023. (Autor: TASR)
Sportnet|15. máj 2023 o 18:26

Slováci na MS v hokeji 2023 podľahli výberu Kanady 1:2 po nájazdoch.

RIGA. Slovenskí reprezentanti v treťom zápas MS v hokeji 2023 prehrali proti favoritom z Kanady 1:2 po samostatných nájazdoch.

Skóre zápasu otváral vo ôsmej minúte Jake Neighbours po prepadnutí slovenskej obrany. Samuela Hlavaja prekonal strelou medzi nohy.

Stretnutie po krásnej kombinácii vyrovnal Peter Cehlárik v 17. minúte.

Duel nedohral Libor Hudáček. Po tvrdom narazení súpera na mantinel si vyslúžil päťminútový trest a vylúčenie do konca zápasu.

Slovensko držal v zápase brankár Samuel Hlavaj, ktorý zastavil 43 striel Kanady.

V predĺžení museli zverenci Craiga Ramsayho čeliť ďalšiemu oslabeniu, ale obetavo ho ubránili.

Duel dospel až do nájazdov, kde priniesol víťazstvo Kanady Jack Quinn. Rozhodol až vo ôsmej série. Zo Slovákov v nájazdoch skórovali Pánik a Chromiak.

Kto zaujal, od koho ste čakali viac a kto najviac sklamal? Oznámkujte Slovákov za výkon proti Kanade. Najvyššia známka je 10, najnižšia 1.

Domov»MS v hokeji 2023»Veľká bojovnosť takmer priniesla výhru. Oznámkujte Slovákov za výkon proti Kanade