(1:0, 1:2, 1:1, 0:1)
Po predĺžení

MS v hokeji 2023: Lotyšsko senzačne zdolalo favorizované Česko

Česko - Lotyšsko, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2023 LIVE.
Česko - Lotyšsko, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2023 LIVE. (Autor: Sportnet)
Sportnet|15. máj 2023 o 16:00 (aktualizované 15. máj 2023 o 22:15)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z MS v hokeji 2023: Česko vs. Lotyšsko.

RIGA. Česko a Lotyšsko dnes hrali ďalší zápas v skupine B na MS v hokeji 2023. Duel hostí Arena Riga v lotyšskom hlavnom meste.

Domáci Lotyši po prehre s Kanadou 0:6 a Slovenskom 1:2 vedeli, že ak chcú postúpiť do štvrťfinále, budú musieť zdolať aj jedného z favoritov skupiny.

A to sa im podarilo, keď zaskočili Čechov, ktorých zdolali 4:3 po predĺžení.

Česi boli podobne ako Švajčiarsko a Kanada stopercentní, no v treťom dueli na turnaji si oproti svojim súperom pripísali prvú prehru.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos. Pozrite si aj program šampionátu, výsledky a tabuľky.

ONLINE: Česko - Lotyšsko, MS v hokeji 2023 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2022/2023
15.05.2023 o 19:20
Česko
3:4
65' minúta
Ukončený
Lotyšsko
Prehľad
Góly a asistencie: 9. Němeček (Beránek, Černoch), 30. Kubalík (Červenka, Dvořák), 57. Kempný (Červenka, Kubalík) – 23. Ri. Bukarts (Cibuļskis, Džerinš), 24. Dzierkals (Freibergs, Balcers), 46. Cibuļskis (Andersons, Smirnovs), 65. Batna (Jaks). Rozhodca: Heikkinen, Huerlimann – Nothegger, Yletyinen.
Prenos
Prvé väčšie prekvapenie na šampionáte! Lotyšsko dnes odohralo výborný zápas, za čo im bola daná odmena v podobe víťazstva 4:3 po predĺžení nad Českom. Rozhodujúci gól strelil Batna.
Za najlepšieho hráča českého tímu bol vyhlásený Flek a za Lotyšsko Cibulskis. Na dnes je to všetko, ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.
Koniec zápasu.
64:17
64:17
64:17
goalLotyšsko dalo gól! Po Jaksovej strele Hrubcovi vypadol puk, k dorážke sa tlačil OSKARS BATNA a voči hokejke Červenku uspel. Lotyšsko vyhráva tento duel 4:3 po predĺžení.
Asistencia: Jaks.
63:06
importantTomášek a aj Indrašis s obrovskými šancami, ale v predĺžení hviezdia brankári!
61:59
Rozhodnutie zápasu mali na hokejke českí hráči, ale puk sa poodrážal pred bránou.
61:27
Česi si vydýchli, zlá spätná prihrávka, ale Dzierkals spadol pri črtajúcom sa brejku.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Už už to vyzeralo, že si Lotyšsko pripíše prvé tri body, keď sa v tretej tretine opäť ujali vedenia, ale Česi zabrali a tri minúty pred koncom vyrovnali. Nasledovať bude päť minútové predĺženie v hre 3 na 3.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
58:49
58:49
importantPuk v bránkovisku Lotyšska po strele od modrej! Nebezpečná situácia pre lotyšský tím.
58:00
Záverečné dve minúty tretej tretiny.
57:39
Skackavý puk na Šilovsa, čo sa snažili využiť českí hráči, ale šťastie stálo na strane Lotyšska.
56:58
56:58
goalČesko dalo gól! Čechom sa podarilo vyrovnať! Červenka výborne prihral na voľného MICHALA KEMPNÉHO, ktorý zakončoval do polodkrytej brány.
Asistencie: Červenka, Kubalík.
55:59
Hra sa dosť kúskuje, ďalší icing, tentokrát na strane Česka.
55:28
Prihrávka Zbořila tečovaná mimo hraciu plochu.
54:41
Lotyši trikrát po sebe poslali puk len na zakázané uvoľnenie.
54:28
Zakázané uvoľnenie Lotyšska. Čechom zostáva niečo cez päť minút.
53:30
Pokus od Fleka, Šilovs vyrazil na mantinel.
52:43
Na ťahu je český tím, ale Lotyši to zatiaľ zvládajú. Česi sa ešte k tomu dopustili icingu.
52:05
Hrubec má puk vo svojej moci, nasleduje reklamný brejk.
51:15
Prihrávku Sobotka nezachytil a Česi sa mi vyhnali z pásma.
49:47
Postavenie mimo hry aj na opačnej strane.
49:24
Lotyšsko v plnom počte.
49:06
Lotyši vyhadzujú puk až za bránu Hrubca.
48:51
Čechom dvakrát nevyšiel prechod do útočnej tretiny – ofsajd.
48:14
Červenka si premiešaval puk, nakoniec vystrelil na bránu.
47:24
Vylúčenie v tíme Lotyšsko:
Rodrigo Abols – 2 min., držanie.
45:22
45:22
goalLotyšsko dalo gól! Vyhraté buly Lotyšska, puk smeroval na modrú k OSKARSOVI CIBULSKISOVI, ktorého pokus sa odrazil od korčule českého hráča Jordána do brány.
Asistencie: Andersons, Smirnovs.
45:18
Keninš puk poslal len na ochrannú sieť.
44:06
Lotyšom sa máli remízový stav a sú o niečo aktívnejší v tretej tretine.
41:51
41:51
Zile napriahol od modrej, ale trafil len českého hráča stojaceho pred sebou.
40:21
Kundrátek s dobrým obranným zákrokom.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine padli tri góly, Lotyšsko otočilo stav na 1:2, ale Čechom sa podarilo vyrovnať. Stav je pred začiatkom tretej periódy 2:2. Tretia tretina sa začne približne o 21:05.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:09
39:09
38:52
importantŠpačekovu strelu Šilovs vyrazil, následne dorážal Černoch, ale takisto neuspel po výbornom zákroku brankára. Hra sa prerušila, pretože Džerinš dostal nepríjemný zásah do tváre.
38:21
Lotyši poslali puk do stredného pásma.
37:30
Kaut už z uhla na bližšiu žrď, Šilovs si ju postrážil.
37:07
Rihards Bukarts – 2 min., podrazenie.
36:48
Postavenie mimo českého tímu.
36:20
Daugavinš chcel prekvapiť gólmana Česka, na pravom kruhu naznačoval, že bude prihrávať a nakoniec vypálil na bránu.
35:51
Lotyši sa dopustili zakázaného uvoľnenia.
35:34
Česko v plnom počte.
34:42
Hra vysokou hokejkou na strane Česka. Vhadzovanie pred Hrubcom.
34:05
34:05
Lotyšsku presilová hra zatiaľ nevychádza.
33:34
Vylúčenie v tíme Česko:
Jakub Zbořil – 2 min., podrazenie.
33:05
Puk skončil medzi divákmi v hľadisku.
31:49
Černoch aktívny pred bránou, ale Šilovs puk pokryl lapačkou.
30:18
Icing na strane Lotyšska.
29:21
29:21
goalČesko dalo gól! Tlak Česka pokračoval, Červenka videl pred bránou DOMINIKA KUBALÍKA, ktorý trafil do odkrytého priestoru medzi betóny Šilovsa.
Asistencie: Červenka, Dvořák.
28:51
Dobrá pasáž Čechov, ale všetky ich pokusy Lotyši zblokovali.
28:26
28:26
27:32
Balinskisovu strelu Hrubec vyrazil, Česi vyrazili do protiútoku, ale Smejkalovu strelu takisto Šilovs vyrazil.
26:41
Lapačka Hrubca po tvrdej strele Abolsa.
26:26
Tomáš Kundrátek – 2 min., hákovanie.
25:51
Súboje o puk za bránou českého brankára.
23:18
23:18
23:18
goalLotyšsko dalo gól a otáča skóre! Prihrávka z obranného pásma na MARTINSA DZIERKALSA, ktorý trielil po pravej strane a prekonal Hrubca strelou pod brvno.
Asistencie: Freibergs, Balcers.
22:16
goalLotyšsko dalo gól! Lotyši vyhrali buly, posunuli puk na modrú čiaru, kde bol RIHARDS BUKARTS, ktorý nahodil puk na bránu a ten prešiel až za bránkovú čiaru.
Asistencie: Cibulskis, Džerinš.
22:04
importantFreibergs strieľal z osi a Hrubec vyrazil ramenom!
20:35
Sedlákova prihrávka neprešla na Červenku pred bránou.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Česko sa ujalo vedenia zásluhou Němečka vďaka čomu vedú po prvej tretine 1:0. Druhá tretina sa začne približne o 20:09.