Streda, 21. apríla, 2021Meniny má Ervín

Kapitán Slovana Sekulič: Nejaká zmena musela prísť

Milan Rundič (vpravo) bol Ševelovým zverencom aj v AS Trenčín. (Autor: TASR)
SITA|1. nov 2017 o 21:14

Martin Ševela predtým viedol AS Trenčín, s ktorým dokázal dvakrát vybojovať double.

BRATISLAVA. Vedenie úradujúceho slovenského futbalového vicemajstra ŠK Slovan Bratislava reagovalo na neuspokojivé výsledky mužstva v ostatnom období a najmä víkendovú domácu remízu 2:2 proti poslednej Senici odvolaním srbského trénera Ivana Vukomanoviča a angažovaním Martina Ševelu.

Bratislavský rodák absolvuje premiéru na lavičke klubu v piatkovom dueli 15. kola Fortuna ligy na horúcej pôde v Dunajskej Strede proti domácemu FC DAC 1904.

Pokutu si zaslúžili

"Nejaká zmena musela prísť. My hráči môžeme byť radi, že sa netýkala aj nás a stále sme súčasťou klubu," cituje web fortunaliga.sk slová kapitána Slovana Borisa Sekuliča.

Dvadsaťšesťročný obranca sa vyjadril aj k pokute 50 000 eur, ktorú dalo vedenie bratislavského klubu mužstvu.

"Zaslúžili sme si ju za hru i výsledky. Pochopiteľne, atmosféra v kabíne nie je dobrá. Verím však, že trénerská výmena nás nakopne a odrazíme sa k lepším výkonom. V Dunajskej Strede nás čaká ťažký zápas v náročnom prostredí, ale my ho chceme zvládnuť."

Martin Ševela predtým viedol AS Trenčín, s ktorým dokázal dvakrát vybojovať double - triumf v lige i v slovenskej pohárovej súťaži.

Martin Ševela sa ujal práce v Slovane Bratislava (fotogaléria): fotogaléria

1.11.2017

Hološko: Musíme byť tím v kabíne

Práve z účinkovania v trenčianskom mužstve nového kouča Slovana pozná štvorica futbalistov, momentálne figurujúcich v kádri bratislavského tímu - František Kubík, Ibrahim Rabiu, Mitchell Schet a Milan Rundič.

"Som veľmi rád, že prišiel práve on. Je to skvelý človek a výborný tréner. Jeho príchod musí byť pre nás novým impulzom," skonštatoval 25-ročný stopér Rundič, ktorý bol zverencom Ševelu pri zisku double pre AS v sezóne 2014/2015.

"Bolo by skvelé, ak by sme nadviazali na úspešnú spoluprácu. Nebude to jednoduché. Predovšetkým my hráči si musíme vstúpiť do svedomia a začať podávať také výkony, ktoré budú hodné klubu ŠK Slovan Bratislava."

Slová Rundiča doplnil jeho spoluhráč Filip Hološko. "V prvom rade musíme byť tím v kabíne. Ak nebudeme, potom nám nepomôže ani tréner Ševela," uviedol 33-ročný skúsený krídelník.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články