Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Mala odovzdávať cenu, oklamali ju. Priateľ ju požiadal o ruku priamo na ihrisku

Zásnuby na ihrisku. (Autor: Juraj Králik.)
Ivan Mriška|27. sep 2021 o 11:36

Pár spolu tvoria sedem rokov.

HORNÝ HRIČOV. K milej udalosti došlo pred víkendovým zápasom I. DOXXbet triedy TJ Horný Hričov – MFK Bytča. Domáci futbalista Michal Makovický požiadal svoju priateľku Martinu o ruku priamo na ihrisku.

„Raz som na internete videl, ako hráč žiadal o ruku rozhodkyňu. Zaujalo ma to a vždy som to chcel urobiť v podobnom štýle. Špeciálne to okoreniť,“ vravel po zápase Michal Makovický.

Sledovali to rodičia

Spolu s partnerkou tvoria pár sedem rokov. Zásnuby na ihrisku sledovali aj ich rodičia.

„Prsteň som mal schovaný na lavičke. Keď prišiel rozhodca skontrolovať registračky, išiel som poň. Martinke funkcionári povedali, že mi ide odovzdávať cenu za zásluhy. Vtedy som však kľakol a vytiahol prsteň,“ opísal romantický moment.

Partnerka ho vo futbale podporuje a je jeho veľkou fanúšičkou.

„Nebál som sa, že by povedala nie, o svadbe sme hovorili už dávno. Sme spolu dokonalý pár, Martinka mi futbal toleruje. I keď je toho niekedy veľa, chápe, že takisto bez futbalu si život neviem predstaviť,“ dodal Makovický.

Vybehla slza, povedala áno

Martina Magočová bola natoľko prekvapená, že desať sekúnd len nesmelo pozerala, čo sa deje. Potom jej vybehla slza a povedala áno.

„Bola som nesmierne prekvapená, nečakala som to. Bolo mi povedané, že mám Michalovi odovzdať cenu za to, že trénuje žiakov. No on na mňa vybalil prsteň.

Nič romantickejšie som nezažila, bola som dojatá a šťastná. Bol to krásny zážitok a mám z neho nesmiernu radosť,“ vravela Magočová.

Funkcionári jeho nápad okamžite zdieľali.

„Michal je hornohričovský srdciar. Futbal má nesmierne rád a je mu oddaný. Neprekvapilo ma, že sa takto rozhodol. Bola to milá udalosť. I keď partnerka bola v poriadnom šoku,“ povedal predseda TJ Horný Hričov Juraj Králik.

Gól v deň zásnub

Zaujímavosťou je, že Makovický v zápase proti Bytči i skóroval. Jeho krásna strela však bola jedinou, ktorá skončila v hosťujúcej sieti. Bytča vyhrala v Hornom Hričove 3:1.

„Škoda, že to nevyšlo aj výsledkovo. Nevadí, ideme ďalej. Sme druhí len o skóre, preto máme smelé ambície. O postupe však nehovoríme, ideme od zápasu k zápasu a uvidíme,“ uzavrel Michal Makovický.

Zaujalo vás niečo v nižších súťažiach? Boli ste svedkami výnimočného gólu, videli ste kurióznu situáciu na dedinských trávnikoch, poznáte hráča s nevšedným životným príbehom? Ozvite sa nám na futbalnet@sportnet.sk

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články