Slovensko na MS v hokeji 2024
Slovensko

Lekár potvrdil zranenie Pospíšila. Jeho štart proti Kanade je otázny

Fotogaléria (53)
Martin Pospíšil pred zápasom Slovensko - Švédsko v skupine B na MS v hokeji 2024. (Autor: Palo Gašpar / Sportnet)
Sportnet|21. máj 2024 o 23:44

Martin Pospíšil musel odísť do kabín už v prvej tretine.

OSTRAVA. Slovenskí hokejisti prehrali v poslednom zápase skupiny B na MS v hokeji 2024 so Švédskom 1:6.

Negatívnou správou bolo aj zranenie slovenského centra Martina Pospíšila. Ten v prvej tretine nešťastne narazil na mantinel a odišiel rovno do kabín.

"Nevyzerá to dobre, je to nešťastné zranenie. Zakopol a padol do mantinelu, vyzerá to, že ramenom. Keď hráč odchádza s tak zveseným ramenom...

Ja sa obávam, že to nevyzerá dobre smerom k ďalším zápasom. Budeme dúfať, že bude v poriadku," povedal v štúdiu JOJ Šport Michal Handzuš.

Fotogaléria zo zápasu Slovensko - Švédsko na MS v hokeji 2024 (skupina B)

O jeho zdravotnom stave informoval po zápase aj lekár slovenského tímu Pavol Lauko.

"Martin si narazil ľavé rameno, robili sme röntgen aj sonografiu, nepotvrdila sa žiadna zlomenina ani poškodenie šliach či svalov, zajtra absolvuje magnetickú rezonanciu.

Na základe toho sa rozhodne, ako to s ním bude vyzerať na turnaji. Opuch tam nie je, ale bolesti tam sú tlmené," povedal tímový lekár Pavol Lauko.

Ako ďalej dodal, nevie predpovedať, či Pospíšil nastúpi na štvrťfinále proti Kanade. "Najviac ukáže MR. Hybnosť je plná, má pohmoždeniny v oblasti svalov a uvidíme ako to bude vyzerať," dodal.

Pospíšil hral na svojich premiérových majstrovstvách sveta. Na pozícii centra v útoku s Pavlom Regendom a Milošom Kelemenom patril k najlepším hráčom slovenského tímu.

Spolupráca tejto formácie robila problémy všetkým súperom. Pospíšil strelil tri góly, pridal k ním štyri asistencie, bol tiež najúspešnejší slovenský hráč na buly (úspešnosť takmer 55%) a platný aj v oslabeniach.

Tabuľka skupiny B na MS v hokeji 2024

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body
Domov»MS v hokeji 2024»Lekár potvrdil zranenie Pospíšila. Jeho štart proti Kanade je otázny