Ľoch verí v postup do extraligy bez baráže. Bratovi nechce v tíme zaberať miesto

E. Ľoch (vpravo) nastrieľal v premiére za HŠK 7 gólov.
E. Ľoch (vpravo) nastrieľal v premiére za HŠK 7 gólov. (Autor: Korzár/ Judita Čermáková)
Patrik Fotta, Judita Čermáková|29. feb 2020 o 23:26

V Crows môže hosťovať.

Hádzaná I. liga Košice-Malacky: fotogaléria

29.2.2020

KOŠICE. Hádzanári HŠK ŠG Košice vstúpili do nadstavbovej časti I. ligy impozantne.

Na domácej palubovke prevalcovali Malacky 44:21 a vykročili správnou nohou k postupu do najvyššej súťaže.

Strelecky sa darilo aj novej akvizícii Erikovi Ľochovi, ktorý v doterajšom priebehu sezóny pôsobil v extraligovom tíme Košice Crows.

Zverenci trénera Martina Liptáka sa v druhom kole nadstavby o týždeň predstavia v Levoči.

Nečakal, že sa na ihrisku objavia naraz

Pri svojej premiére v novom drese zaznamenal Erik Ľoch sedem gólov.

„Veľmi dlho som sa tešil na tento zápas, keďže som tri týždne nehral. Ja nerád iba trénujem dookola, je to pre mňa nezáživné. Tešil som sa aj na to, že si zahrám spolu s bratom a dokonca sme sa stretli naraz na ihrisku, čo som nečakal, keďže hráme na rovnakom poste. Bál som sa, že mu budem zaberať miesto, ale to sa nestalo,“ povedal Ľoch.

„Teší ma víťazstvo a najmä, že sme nepoľavili po vysokom náskoku v prvom polčase. Výborný výkon predviedol Maroš Baláž, ktorý dal 11 gólov, ale všetci chlapci zahrali výborne a klobúk dole pred nimi. Je to pre nás skvelý štart do nadstavby a určite to pomôže aj nášmu sebavedomiu.“

Pri zmene pôsobiska zavážila aj možnosť zahrať si spolu s mladším bratom Milošom.

„Veľmi málo sme sa vídavali, keďže som buď hral zápas, alebo som chodil rozhodovať a on hrával za dorast. Som rád, že sa teraz vidíme na tréningoch a spoločne sa ťaháme a povzbudzujeme. Verím, že nám to obom pomôže,“ uviedol Ľoch, ktorý si zápas so svojím bratom užíval.

Majú na postup z prvého miesta

V novom tíme si pochvaľuje predovšetkým skvelú partiu, ktorá je ideálne poskladaná zo skúsených legiend a mladých a talentovaných hráčov.

„Je super, že máme tréningy aj s dorastencami, pretože chlapci sa majú od koho učiť a v zápasoch je vidieť ako napredujú. Na druhej strane oni nás udržujú v dobrej kondičke. Páči sa mi, že tu máme tréningy každý deň, svedčí to o profesionálnej úrovni. K tomu si idem zatrénovať dva až trikrát aj individuálne. Cítim sa ako športovec,“ pousmial sa Ľoch.

Košický tím netají vysoké ambície, ktorými sú víťazstvo v nadstavbovej časti a postup do najvyššej súťaže.

„Keď sa ma na to ľudia pýtali, hovoril som im, že veľa napovie prvý zápas s Malackami, ktoré obsadili po základnej časti vo svojej skupine druhé miesto. Teraz už môžem povedať, že máme reálne na to, aby sme skončili prví a do extraligy postúpili bez baráže.“

Na prípadné mestské derby proti Crows v nasledujúcej sezóne ešte Ľoch nemyslí.

„Je to ešte dosť ďaleko. Zatiaľ mám vybavené hosťovanie v tíme Crows, takže pokiaľ sa nám nebudú krížiť zápasy, môžem im vypomôcť v bojoch o medaily. Uvidíme, ako sa to celé vyvinie, musíme sa teraz v prvom rade sústrediť na postup.“

Pekár: Verím, že dokráčame za naším cieľom

V tíme HŠK ŠG Košice pôsobí aj bývalý slovenský reprezentant a dlhoročný hráč Tatrana Prešov Radovan Pekár.

„Nastúpil som prvýkrát po dlhšej pauze po zranení. Mal som operáciu kolena a potrebujem hrať čo najviac. S chlapcami sa ešte musíme zohrávať. Myslím si, že to nebolo z našej strany ideálne, ale verím, že postupne sa to bude zlepšovať. Dúfam, že na konci dokráčame za naším cieľom, ktorým je postup,“ povedal Pekár, ktorého potešil aj príchod Ľocha.

„Erika poznám z pôsobenia v Košiciach. Je to veľmi dobrý hráč a som rád, že bude hrať za nás. Určite nám pomôže v obrane aj v útoku, keďže je to obrovský pracant. Zišli sme sa tu skvelá partia a môžem povedať, že nám to funguje v šatni aj na ihrisku.“ (pf)

Nachádzate sa tu:
Domov»Sportnet na východe»Ľoch verí v postup do extraligy bez baráže. Bratovi nechce v tíme zaberať miesto