Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša
Ivan Hodúr. (Autor: SITA)
Prémiový obsah
Juraj Berzedi|5. jún 2018 o 15:30

Stávková mafia si vyberala hráčov podľa finančnej situácie, hovorí.

Ako ste zareagovali na informáciu o údajnom úplatku, ktorý vraj futbalový funkcionár Daniel Bartko odovzdal ružomberskému brankárovi Matúšovi Macíkovi?

„Bol som veľmi prekvapený, keď som si to prečítal. Aj po tých všetkých skúsenostiach, ktoré som zažil, ma to šokovalo. Ešte to však nie je vyšetrené, nevieme, kde je pravda.“

Bartko sa s brankárom stretol deň pred zápasom Ružomberka proti Trnave na čerpacej stanici, kde mu údajne ponúkal päťtisíc eur. Fungovalo to takto aj v minulosti?

„Áno, podobne to fungovalo aj za mojich čias. Nechcem sa však tomu detailne vyjadrovať, aby som niekomu neublížil.“

Je suma päťtisíc eur dostatočná, aby presvedčila profesionálneho futbalistu na spoluprácu?

„V kluboch, kde majú hráči nízke platy alebo nedostávajú pravidelne svoje peniaze, môžu pri tejto sume podľahnúť pokušeniu. Pre niektorých hráčov to je určite veľké lákadlo.“

Bartko priznal, že sa s Macíkom stretol. Podľa neho však bolo dôvodom to, že má preňho zaujímavú zahraničnú ponuku. Je bežné, aby sa prestup dohadoval s hráčom na čerpacej stanici?

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Súvisiace články