Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena
Jána Kováčika opätovne zvolili za šéfa zväzu. (Autor: TASR/AP)
Prémiový obsah
Juraj Berzedi, Pavol Spál|4. jún 2018 o 18:14

Vždy ma niečo prekvapí, vraví šéf zväzu.

BRATISLAVA. Bude to škandál, aký si slovenský futbal nepamätá? Alebo je to len vykonštruovaný prípad, ktorý má niekomu škodiť?

Futbalistu Ružomberka pred aprílovým ligovým zápasom proti Trnave kontaktoval človek z futbalového prostredia s ponukou, aby domáci tím tento zápas nevyhral.

Za ovplyvnenie výsledku mu sľúbil odmenu 5-tisíc eur.

Podľa informácií SME bol tým hráčom brankár Ružomberka Matúš Macík. Ten sa v klube ešte pred zápasom priznal, že sa ho niekto pokúšal podplatiť.

Súboj sa napokon skončil bezgólovou remízou 0:0.

Godál: Je to šokujúca informácia

Trnavčania o pár týždňov neskôr oslavovali majstrovský titul, ktorý získali po 45 rokoch. Po veľkolepých oslavách, v čase, keď sú hráči už na dovolenkách, sa rozoberá, že titul mohli získať neprávom.

„Chceme zdôrazniť, že akékoľvek spájania s možnou korupciou a spomínaným údajným prípadom tvrdo odmietame a odsudzujeme. Spartak Trnava získal titul absolútne čestne a korektne. Bez akýchkoľvek možných vedľajších vplyvov,“ reagovalo vedenie Spartaka Trnava v stanovisku.

Daniel Bartko

je podľa informácií SME tým, koho vyšetrujú pre podozrenie z korupcie.

Ďalej sa v ňom uvádza, že nikto z klubu či jeho blízkeho prostredia nemal nikdy nič spoločné s akoukoľvek formou ovplyvňovania výsledkov a zápasov.

„Zastihli ste ma na dovolenke v Chorvátsku. Je to pre mňa šokujúca informácia, ktorú počujem prvýkrát. Vôbec sa k tomu neviem vyjadriť,“ reagoval pre SME trnavský kapitán Boris Godál.

Kováčik: Vieme, v akej spoločnosti žijeme

Prípadom sa zaoberal aj Slovenský futbalový zväz, no vzhľadom k vážnym podozreniam ho neskôr prevzala Národná kriminálna agentúra (NAKA).

„Bol som o tom informovaný. V tejto chvíli vám nepoviem nič. My sme pri celej záležitosti absolútne súčinní. Spolupracujeme s inštitúciami,“ vravel prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik pre SME.

O vážnosti podozrení nechcel špekulovať. Napokon však doplnil:

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa

Súvisiace články