Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Aj vhadzovanie môže vyvolať veľké emócie. Domáci po derby cítili krivdu

Momentka zo stretnutia Rimavská Sobota - Lučenec. (Autor: Titanilla Bőd)
Titanilla Bőd|19. sep 2021 o 23:49

Rimavská Sobota získala prvý bod v sezóne.

RIMAVSKÁ SOBOTA. Asistent rozhodcu signalizoval vhadzovanie domácich, no hostia rýchlo hodili loptu a následne skórovali.

Rimavskosoboťania tri minúty pred koncom ešte viedli nad Lučencom, no napokon sa treťoligové derby skončilo remízou 2:2.

Trest pre fanúšika

Pri vstupe na štadión ostali fanúšikovia prekvapení, bola totiž otvorená iba jedna brána. Usporiadatelia všetkých usmernili na hlavnú tribúnu. Celá B tribúna ostala uzavretá.

Rimavskosobotský klub pristúpil k týmto bezpečnostným opatreniam po tom, ako v predchádzajúcom zápase s Oravským Veselým vybuchli v blízkosti B tribúny dve petardy.

Za použitie pyrotechniky dostal klub od disciplinárnej komisie pokutu 300 eur, kým priaznivec Peter Balík, ktorý petardy hodil a hrubo urážal hráčov klubu, má zákaz vstupu na štadión do 31. augusta 2023.

Rozhádzaní verdiktom rozhodcu

Rimavská Sobota sa v aktuálnej sezóne dlho trápila. V prvých ôsmich zápasoch nezískala ani bod.

Proti Lučencu však podali domáci oveľa lepší výkon ako v predchádzajúcich stretnutiach. Boli aktívnejší a mali viac šancí. Vedenia sa však ujali hostia po pokutovom kope Michala Mózera.

„Odohrali sme výborný prvý polčas, aj keď sme prehrávali po vymyslenej penalte. Chlapci sa však zomkli a hrali sme dobre aj v druhom polčase,“ uviedol tréner MŠK Rimavská Sobota Miroslav Kéry.

Domáci po prestávke otočili stav, najprv skóroval hlavou Matej Vargic, potom zase hlavičkoval presne Martin Tannhauser.

„Je mi ľúto chlapcov, lebo najslabším článkom na ihrisku bola rozhodcovská trojica. Dve minúty pred koncom asistent ukázal, že máme loptu, hlavný to neregistroval a dostali sme z toho vyrovnávajúci gól. Strela Mózera sa od brvna odrazila dole. Bola to aj chyba našich hráčov, že sa nesústredili dostatočne na odkopnutie lopty, lebo boli ešte rozhádzaní verdiktom rozhodcu. Žiaľ, taký je futbal, hoci si Lučenec tentoraz bod nezaslúžil,“ dodal kouč domácich.

S výkonom nie sú spokojní

Papierovým favoritom bol pred zápasom Lučenec, ktorému patrí piate miesto v tabuľke.

„Remíza je pre nás viac-menej nezaslúžená a šťastná, nepodali sme taký výkon, aký sme chceli,“ športovo uznal tréner MŠK Novohrad Lučenec Marcel Turňa.

Jeho hráči súpera nepodcenili, podľa trénera skôr zohrala rolu mladícka neskúsenosť. Pre väčšinu hráčov Lučenca je to prvá sezóna medzi mužmi.

V bránke hostí však bol oporou brankár s ligovými skúsenosťami Tomáš Jenčo, ktorý zlikvidoval aj nepríjemné strely.

„Nepozeral som sa na postranného rozhodcu, ale bol som blízko tej situácie, a myslím si, že sme mali vhadzovať my. Mojich hráčov učím, aby vždy rýchlo rozohrávali lopty, tak sme to tam rýchlo hodili a podarilo sa nám aj vďaka futbalovej kvalite Mózera vyrovnať. Využili sme menšiu indispozíciu rozhodcov. Nedali sme im priestor a čas na nejaké dlhšie zvažovanie situácie,“ opísal inkriminovaný moment zo záveru stretnutia hosťujúci tréner. 

Titanilla Bőd
Titanilla Bőd deväť rokov viedla športové oddelenie a bola zástupkyňou šéfredaktora v denníku Új Szó. Reportérsky pokrývala z miesta diania štyri olympiády. Okrem futbalu je jej druhou srdcovkou krasokorčuľovanie, od roku 2004 nechýbala ani na jednom európskom šampionáte. V tíme Sportnetu pôsobí od augusta 2020.

Súvisiace články