Chcela ho silná Žilina, no odmietol. Nováčik si udržal trénera

Tréner Roman Skuhravý počas majstrovských osláv tímu FK Železiarne Podbrezová. (Autor: TASR)
Titanilla Bőd|17. máj 2022 o 13:43

Roman Skuhravý prišiel do Podbrezovej na začiatku aktuálnej sezóny.

PODBREZOVÁ, BRATISLAVA. Roman Skuhravý ostáva trénerom FK Železiarne Podbrezová aj v nasledujúcej sezóne.

Oznámil to klub na svojej webovej stránke.

„Chceli by sme ukončiť všetky špekulácie. Roman Skuhravý ostáva ako hlavný tréner Podbrezovej. Tešíme sa, že naša úspešná spolupráca bude pokračovať,“ hovoril generálny manažér Miroslav Poliaček.

Reči o možnom odchode trénera aktuálneho víťaza druhej ligy sa objavili po tom, čo Žilina v priebehu sezóny odvolala trénera Petra Černáka. Podľa zákulisných informácií mal byť hlavným kandidátom na jeho miesto od nového ročníka práve Skuhravý.

Tieto fámy sa dostali aj k hráčom Podbrezovej.

„Zrazu tam bola nervozita a neistota, no okamžite som to uťal. Hovoril som im: hoši, tak ako sa zaujímajú kluby o hráčov, tak sa zaujímajú aj o trénerov. Neriešte to, lebo budete prví, ktorým to poviem. Nikto iný, ani moja manželka, ani šéf, ale moji hráči,“ vravel pre Sportnet Skuhravý po víťaznom zápase proti Bardejovu, v ktorom si Podbrezová definitívne zabezpečila postup do najvyššej súťaže.

Sám pritom uznal, že futbalový štýl Žiliny sa mu páči. „Žilina je absolútny top,“ zdôraznil.

Napokon však 47-ročný český kouč bude pokračovať v práci v Podbrezovej, ktorú v minulosti nazval „geniálnym miestom“ pre futbal.

Svoje dôvody nechcel rozvádzať. „Bolo to pre mňa ťažké rozhodnutie, ale moje,“ uviedol stručne pre Sportnet.

Skuhravý prišiel do Podbrezovej na začiatku aktuálnej sezóny. Pod jeho vedením FK Železiarne zabezpečil prvé miesto v II. lige už v predposlednom kole, s bilanciou 23 víťazstiev, dve remízy a štyri prehry, s úctyhodným skóre 84:24.

Po stretnutí s Bardejovom, ktoré Podbrezová vyhrala 7:1, hráči vyhadzovali trénera nad hlavu. Jeho meno skandoval aj fanklub.

Skuhravý si v Podbrezovej získal futbalistov aj fanúšikov. „Má výborný vzťah s hráčmi. Bol to asi prvý tréner, na ktorého ani jeden hráč nenadával,“ vravel o českom koučovi Matej Oravec. 

Tabuľka II. ligy:

Titanilla Bőd
Titanilla Bőd deväť rokov viedla športové oddelenie a bola zástupkyňou šéfredaktora v denníku Új Szó. Reportérsky pokrývala z miesta diania štyri olympiády. Okrem futbalu je jej druhou srdcovkou krasokorčuľovanie, od roku 2004 nechýbala ani na jednom európskom šampionáte. V tíme Sportnetu pôsobí od augusta 2020.
Nachádzate sa tu: