Poznajú všetky upratovačky a na trénera nikto nenadáva. Preto oslavujú postup

Hráči Podbrezovej oslavujú titul v druhej lige. (Zdroj: www.vobraze.sk, Autor: Michal Lichanec)
Titanilla Bőd|14. máj 2022 o 08:00

Podbrezová sa vracia medzi elitu po troch rokoch.

PODBREZOVÁ. „Ideme do ligy!“ skandovali skalní fanúšikovia Podbrezovej niekoľkokrát počas stretnutia proti Bardejovu.

Líder druhej ligy vyhral v predposlednom kole nad už istým vypadávajúcim vysoko 7:1 a spečatil tak postup do najvyššej súťaže.

Podbrezová sa vracia medzi elitu po troch rokoch. V neúplnej sezóne 2019/2020 sa umiestnili na štvrtom mieste druhej ligy, skončili štvrtí aj v minulom ročníku.

V aktuálnej sezóne však už kráčali k vytúženému cieľu suverénnym spôsobom.

Každý vie, kam má ísť

Podobne suverénne spravili aj ten povestný posledný krok, ktorý vraj býva najťažší. V podaní hráčov Podbrezovej to však vyzeralo skôr ako exhibícia, najmä v druhom polčase.

„Nebol to ľahký zápas, ale tým, že sme si hrali svoju hru, výsledok sa dostavil,“ poznamenal Daniel Pavúk, autor otváracieho zásahu stretnutia.

Sedem gólov si podelilo sedem rôznych hráčov (z toho jeden bol vlastný gól). Aj to svedčí o vyrovnanej kvalite kádra i obdivuhodnom tímovom výkone.

Na hre nového majstra II. ligy je značne vidieť rukopis trénera Romana Skuhravého, ktorý svojim zverencom vštepil neodolateľný útočný štýl.

„Každý hráč vie, do ktorého priestoru má ísť. Sme radi, že nám to takto vychádza, a sme takíto efektívni,“ vravel pre Sportnet Roland Galčík.

Jeden druhému praje

Najlepším strelcom tímu a celej druhej ligy je Marek Kuzma s 21 presnými zásahmi. Do Podbrezovej prišiel v zime z Dubnice.

„Tam sme mali skromnejšie podmienky, tu je to profesionálnejšie. Som veľmi spokojný. Hráme na troch útočníkov, s chalanmi sa dobre dopĺňame a jeden druhému prajeme,“ usmieval sa 33-ročný kanonier.

Podbrezová dala v posledných štyroch zápasoch dovedna 24 gólov. Najvyššie víťazstvo v sezóne si zaknihovala doma proti Dubnici, ktorú zdolala 8:0.

Pre Daniela Pavúka bol to najpamätnejší zápas sezóny. Roland Galčík považoval za kľúčové vzájomné zápasy s poprednými mužstvami: „Bolo dôležité, že sme zdolali Banskú Bystricu či Skalicu.“

Marek Kuzma zase vyzdvihol iné stretnutie: „Najviac sme si to užili v Komárne, vyhrali sme tam 4:0.“

Marek Kuzma vo veľkej šanci. (Zdroj: www.vobraze.sk, Autor: Michal Lichanec)

Skromné, ale o to priateľskejšie

Podbrezovčania si však užívali aj gólový koncert v poslednom domácom zápase. Po záverečnom hvizde rozhodcu vypukla na štadióne obrovská radosť.

Hráči sa objímali, skákali, tancovali. Trénera Romana Skuhravého vyhadzovali nad hlavu. K oslavám sa pripojili aj blízki hráčov aj verní fanúšikovia, každý by chcel spoločnú fotku s trofejou a hlavnými aktérmi úspechu.

Žiadne veľkolepé ovácie a strojené gestá, pripomínalo to skôr uvoľnenú rodinnú oslavu.

„Je to malý rodinný klub, poznáme tu všetky upratovačky. Skromné prostredie, ale o to priateľskejšie,“ poukázal na špecifiká Podbrezovej Matej Oravec.

Dvadsaťštyriročný defenzívny futbalista má skúsenosti z Trnavy i Dunajskej Stredy, odkiaľ prestúpil do amerického klubu Philadelphia Union.

Takého trénera, akým je Roman Skuhravý, však ešte nikde nezažil. „Má výborný vzťah s hráčmi. Bol to asi prvý tréner, na ktorého ani jeden hráč nenadával,“ uviedol Oravec.

Na Podbrezovú bude myslieť

„Je dosť prísny. Vie sa pohrať so psychikou hráča,“ charakterizoval trénera Roman Galčík.

Po definitívnom postupe však aj prísny tréner bol zhovievavý. Pivo hráčom nezakázal. „Aj keby som im to nedovolil, nemám šancu im v tom zabrániť,“ usmieval sa Skuhravý.

V poslednom období sa veľa hovorilo o tom, že má ponuku zo Žiliny. Fámy zachytil aj Galčík, ktorý bude v ďalšej sezóne už hráčom Žiliny.

Na zápase nemohol chýbať ani maskot. (Zdroj: www.vobraze.sk, Autor: Michal Lichanec)

„Trošku ma mrzí, že s Podbrezovou si ligu nezahrám. Mal však som kontrakt podpísaný už v polovici sezóny. Nič sa nedá robiť. Podbrezovej držím palce, budem na ňu myslieť,“ zdôraznil.

Uvítal by, ak by mohol znovu pracovať pod vedením Romana Skuhravého. „Darilo sa mi zaňho, dal som veľa gólov i asistencií. Bol by som rád, ak by sme mohli naďalej spolupracovať,“ dodal 20-ročný talentovaný futbalista.

Tabuľka II. ligy:

Titanilla Bőd
Titanilla Bőd deväť rokov viedla športové oddelenie a bola zástupkyňou šéfredaktora v denníku Új Szó. Reportérsky pokrývala z miesta diania štyri olympiády. Okrem futbalu je jej druhou srdcovkou krasokorčuľovanie, od roku 2004 nechýbala ani na jednom európskom šampionáte. V tíme Sportnetu pôsobí od augusta 2020.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: