Francúzi otočili duel s Maďarmi. Po prvej tretine prehrávali o dva góly

Francúzska hokejová reprezentácia.
Francúzska hokejová reprezentácia. (Autor: TASR/AP)
TASR|26. aug 2021 o 17:27 (aktualizované 26. aug 2021 o 21:54)

Pozrite si výsledky stretnutí olympijskej kvalifikácie v hokeji na ZOH 2022.

BRATISLAVA. Hokejisti Francúzska zdolali Maďarov 5:3 vo štvrtkovom zápase E-skupiny finálového turnaja kvalifikácie na ZOH 2022 v Rige. Po prvej tretine pritom prehrávali 0:2.

Dáni v úvodnom stretnutí F-skupiny v Osle zvíťazili nad Slovincami 4:3. Dva góly si pripísal Nikolaj Ehlers z Winnipegu Jets.

Hostitelia turnajov vo svojom úvodnom vystúpení nezaváhali. Lotyši si poradili v F-skupine s Talianmi 6:0, Nóri zdolali v E-skupine Kórejčanov 4:1.

Olympijská kvalifikácia:

E-skupina (Riga/Lot.):

Kórejská republika - Nórsko 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Góly: 6. Kim ki-sung (Shin Sang-woo, Shin Sang-hoon) - 7. Lesund (Olden, Trettenes), 9. Olimb, 25. Espeland (Rosseli Olsen, Olimb), 50. Lindström (Kasastul, Espeland)

Francúsko - Maďarsko 5:3 (0:2, 3:0, 2:1)

Góly: 24. Texier (Chakiachvili, Bozon), 29. Manavian (Da Costa, Fleury), 35. Texier (Chakiachvili), 46. Treille (Rech, Chakiachvili), 57. Fleury (Texier, Da Costa) - 13. Hári (Erdély, Sofron), 15. Papp (Háari), 46. Bartalis (Mihály, Magosi)

F-skupina (Oslo/Nór.):

Taliansko - Lotyšsko 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)

Góly: 4. Jakš (Darziňš), 6. Abols (Bukarts, Daugaviňš), 27. Rubins (Rihards Bukarts, Balinskis), 30. Indrašis (Darziňš), 49. Indrašis (Girgensons), 53. Daugaviňš (Punnenovs)

Dánsko - Slovinsko 4:3 (3:0, 1:1, 0:2)

Góly: 3. Ehlers (Lauridsen, Björkstrand), 13. Storm (Lauridsen, Björkstrand), 15. Russell (Lauridsen, Nielsen), 22. Ehlers - 21. Drozg (Kopitar, Pretnar), 50. Urbas (Jeglič, Gregorc), 58. Verlič (Gregorc, Jeglič)

Aktuálne témy»Hokejová kvalifikácia ZOH 2022»Francúzi otočili duel s Maďarmi. Po prvej tretine prehrávali o dva góly