Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Hádzanári Prešova sa prihlásili do Ligy majstrov

Proti Islanďanom to bol tvrdý boj. Tatran si vybojoval trojgólový náskok. Či to bude stačiť na postup, rozhodne sa v odvete. (Autor: sita)
SITA|Publikované 7. jún 2018 o 11:52

Iuventa Michalovce sa po ročnej pauze vracia do európskych pohárov.

PREŠOV, MICHALOVCE. Zoznam slovenských účastníkov európskych hádzanárskych pohárových súťaží ešte nie je definitívne známy, ale zatiaľ je istá účasť dvoch klubov.

O minimálne dvojnásobné zastúpenie v sezóne 2018/2019 sa postarajú úradujúci majstri.

"U mužov sa šampión Tatran Prešov prihlásil do Ligy majstrov, u žien si majstrovská Iuventa Michalovce neuplatnila právo štartu v LM, ale zvolila si Pohár EHF," informoval vo štvrtok športový sekretár a riaditeľ súťaží Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Peter Brunovský.

"Ešte máme priestor do 22. júna na uzavretie prihlášok, takže ešte aj ďalšie kluby, ktoré doteraz neprejavili záujem, sa môžu prihlásiť do európskych pohárov."

Návrat Iuventy do pohárov

V uplynulej sezóne zastupovala slovenskú hádzanú len dvojica klubov - Tatran Prešov, MŠK Považská Bystrica (muži).

Pôvodne mala štartovať aj Iuventa Michalovce (ženy), ktorá mala záujem o štart vo Vyzývacom pohári (Challenge Cup), ale proti bola Európska hádzanárska federácia (EHF).

Iuventa absentovala v EP prvýkrát po 14 rokoch, keď od sezóny 2003/2004 nechýbala ani v jednej zo štrnástich edícií niektorej z kontinentálnych pohárových súťaží.

Teraz sa vráti po ročnej pauze.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články