Gesto fair play. Za štyridsať rokov som to nevidel, vravel tréner súpera

(Autor: TJ Prestavlky)
Ivan Mriška|10. máj 2022 o 13:15

Prestavlky vyhrali v Hronskom Beňadiku 1:0.

HRONSKÝ BEŇADIK. V Hronskom Beňadiku sa hral zápas prvých dvoch tímov. Súboj o postup zo siedmej ligy ObFZ Žiar nad Hronom mal napínavý scenár.

Vedenia sa ujali 11. minúte po zásahu Andreja Beňa hostia. Do prestávky gól nepadol, a tak išli tímy do kabín za nezmeneného stavu.

Po zmene strán pridali na dôraze domáci, ktorí mali viac z hry. Svoje šance však nepremenili.

Loptu kopol vysoko nad

Desať minút pred koncom došlo ku kurióznemu momentu, keď hlavný arbiter na pokyn postranného odpískal pokutový kop.

Na ihrisku aj mimo neho došlo k výmene názorov, hostia sa cítili byť poškodení. Penalta sa však napriek ich intervenciám kopala.

K lopte sa postavil domáci Jakub Krajči, ktorý poslal loptu naschvál vysoko nad. Gestom fair play si u hostí z TJ Prestavlky získal mimoriadny obdiv.

„Za štyridsať rokov pri futbale som nič podobné nevidel. Hráč súpera ukázal velikánsky charakter a skláňam pred ním klobúk dole,“ vravel po zápase tréner Prestavĺk a starosta obce Ján Abrahám, ktorý sa trénerstvu venuje sedemnásty rok.

Abrahám: Majú môj obdiv

Ďalší gól už v stretnutí nepadol, a tak skóre zostalo nezmenené. Abrahám išiel po zápase do kabíny súpera a hráčom zaprial len to najlepšie.

„Majú môj veľký obdiv. Najmä ten, ktorý sa s penaltou nestotožnil a loptu poslal náročky tri metre nad,“ dodal.

Zaujímavosťou je, že rozhodcovia zahrávanie penalty do oficiálneho zápisu nedali.

Prestavlky napriek výhre zostávajú na druhom mieste, na prvý Hronský Beňadik strácajú päť bodov.

„Naše ambície sú jasné, postup do šiestej ligy. Dlhodobo sa venujeme mládeži, čo nám v posledných rokoch prináša ovocie. V dedine je o futbal veľký záujem, preto robíme, čo je v našich silách,“ prezradil starosta obce a tréner v jednej osobe.

Dostali desaťtisíc eur

Od SFZ vďaka projektu EURÁ z EURA dostali Prestavlky desaťtisíc eur.

„Peniaze využijeme na rozvoj nášho klubu. Dedinský futbal sa v posledných rokoch borí v problémoch, záujem oň klesá. Teší ma však, že naša obec je výnimkou, pretože máme aj mládež,“ uviedol Abrahám.

Malý klub hráčom zakúpil súpravy a nové lopty. Chce ich vďaka tomu namotivovať.

„Počet tímov klesá a náš okres nie je výnimkou. U nás však spravíme všetko preto, aby sa futbal vždy hral,“ uzavrel Ján Abrahám.

Tabuľka VII. ligy ObFZ Žiar nad Hronom

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.
Nachádzate sa tu: