Parádna bodka v roku storočnice. Stará Ľubovňa mala cieľ, dnes je už ďalej

Futbalisti Starej Ľubovne oslavujú prvenstvo v štvrtej lige.
Futbalisti Starej Ľubovne oslavujú prvenstvo v štvrtej lige. (Autor: Jaroslav Liščinský)
Daniel Dedina|19. jún 2023 o 14:30

Tretia liga k tomuto mestu patrí, zhodujú sa hráči i funkcionári.

STARÁ ĽUBOVŇA. Poriadny lejak pred zápasom, pestrofarebná dúha krátko pred jeho záverom. Tá už ale favoritovi šťastie priniesť nemusela, keďže o osude duelu bolo v tej chvíli dávno rozhodnuté.

Futbalisti Starej Ľubovne mali v poslednom kole všetko vo vlastných rukách. Pred v tabuľke druhým Spišským Podhradím mali náskok jedného a pred tretím Medzevom dvoch bodov.

Vedeli, že ak doma zdolajú Pavlovce nad Uhom, stanú sa víťazmi Majstrovstiev regiónu – IV. ligy Východ a získajú právo štartu v nasledujúcom ročníku III. ligy Východ.

Po tom, čo v úvodnej desaťminútovke spálili štyri tutovky, ešte nemohli tušiť, čo bude nasledovať v ďalšom priebehu.

Debakel mohol byť ešte vyšší

Nasledoval doslova uragán. V rozpätí 11. až 20. minúty nasúkala Stará Ľubovňa odovzdanému súperovi päť gólov.

„Toto sme tu ešte nemali,“ skandoval natešený domáci fanklub už po štvrtom presnom zásahu.

V 31. minúte svietil na ukazovateli skóre stav 7:0 a bolo nad – pomaly sa spoza oblakov objavujúce - slnko jasnejšie, že postupové oslavy v roku storočnice staroľubovnianskeho futbalu už nič nemôže prekaziť.

Futbalisti Starej Ľubovne oslavujú prvenstvo v štvrtej lige. (Autor: Daniel Dedina)

Tieto myšlienky zrejme prenikali do hláv aj domácim hráčom, ktorí s pribúdajúcim časom výrazne ubrali nohu z plynu.

Zdecimovaný súper z Dolného Zemplína, ktorý pricestoval presne s jedenástimi hráčmi a v druhom polčase hral dokonca len s deviatimi, inkasoval ešte trikrát.

Mohol aj viac, od ešte väčšej pohromy ho niekoľkokrát zachránila konštrukcia brány. Konečný výsledok bol aj tak hrozivý, až devastačný – 10:0.

Boli radi, že súper vôbec prišiel

Hlavným hrdinom stretnutia bol Kristián Tináth, ktorý nastúpil s kapitánskou páskou.

„Som rád, že mi to tam padlo, lebo celú sezónu som sa trápil,“ poznamenal autor štyroch gólov.

Domov»Futbalnet»Parádna bodka v roku storočnice. Stará Ľubovňa mala cieľ, dnes je už ďalej