Guľa si doviedol tradičnú posilu. Káčera povedie už v treťom klube

Miroslav Káčer.
Miroslav Káčer. (Autor: DAC Dunajská Streda/Lelkes Ernő)
TASR|30. jún 2022 o 08:31

V českej Fortuna lige nastúpil 38-krát, strelil 2 góly a pridal aj 5 asistencií.

DUNAJSKÁ STREDA. Miroslav Káčer sa stal novou posilou fortunaligového futbalového klubu FC DAC 1904 Dunajská Streda.

Dvadsaťšesťročný stredopoliar prichádza na Žitný ostrov na ročné hosťovanie z českého tímu Viktorie Plzeň. Dohoda obsahuje aj opciu na ďalšie dva roky, informoval klubový web DAC.

Káčer je odchovanec žilinského futbalu, kde začínal ako šesťročný a pôsobil nepretržite až do leta 2020. Skóroval hneď pri svojom debute v najvyššej slovenskej súťaži a doteraz je najmladším strelcom v jej histórii, keď vo veku 16 rokov a 162 dní v roku 2012 strelil gól Spartaku Myjava.

V sezóne 2016/17 prispel k zisku majstrovského titulu piatimi gólmi a štyrmi asistenciami. Vo svojej poslednej sezóne vo Fortuna lige (2019/20) bol kapitán Žiliny. V lete 2017 sa predstavil na ME do 21 rokov.

Po sezóne 2017/18 sa objavil v Jedenástke talentov a následne sa dvakrát ocitol v Jedenástke roka Fortuna ligy (2018/19 a 2019/20). Celkovo si v slovenskej najvyššej súťaži pripísal 184 štartov a 32 gólov.

Káčer je bývalý dlhoročný mládežnícky reprezentant, pôsobil v každej kategórii od U15. V januári 2017 zasiahol do dvoch stretnutí reprezentačného áčka. V lete 2020 sa stal hráčom Viktorie Plzeň, s ktorou na jar tohto roka oslavoval zisk majstrovského titulu.

V českej Fortuna lige nastúpil 38-krát, strelil 2 góly a pridal aj 5 asistencií.

"Som spokojný a rád, že sa môj príchod dohodol za taký krátky čas, vďaka čomu môžem byť pripravený nielen na zajtrajší prípravný zápas, ale aj na Konferenčnú ligu. Potešil ma záujem DAC-u, beriem to ako novú výzvu niekde sa opäť posunúť a verím, že si navzájom pomôžeme.

Určite zavážila prítomnosť trénera Guľu, pod ktorým som dlhé roky hrával, ale tiež informácie o klube, ktoré mám od chalanov, ktorých poznám. Viem, že sú tu podmienky na to, aby som mohol ďalej futbalovo rásť. Teším sa na prostredie, fanúšikov a na celé pôsobenie v Dunajskej Strede," povedal Káčer pre web DAC.

Odchovanec Žiliny hral pod trénerom Guľom aj v českej Viktorii Plzeň. V DAC budú spolupracovať už tretí raz.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbalnet»Guľa si doviedol tradičnú posilu. Káčera povedie už v treťom klube