Brankár Mário Mulík. (Autor: Štefan Antoňák)
Vladimír Cepko|12. apr 2023 o 10:45

Medzilaborce schytali studenú Veľkonočnú sprchu.

MEDZILABORCE. Futbalisti Medzilaboriec sa pre týždňom vrátili zo Sobraniec s plným bodovým ziskom. Veľkonočná nedeľa im postavila do cesty už pomaly futbalovú nočnú moru - Sokol Ľubotice.

V posledných troch sezónach si hráči Ľubotíc odviezli domov z Medzilaboriec vždy všetky tri body. Zápasy oboch súperov prinášali vždy slušnú gólovú nádielku.

Tradícia sa teraz porušila len na polovicu. Body putovali na Horný Šariš za najchudobnejšie víťazstvo 1:0.

V domácej bráne sa po polročnej odmlke objavil mladý brankár Mário Mulík.

V jeseni odchytal 28. augusta doma polčas proti Raslaviciam a po prestávke jeho zranenie poslalo do brány náhradníka Izaja. Nasledovala dlhá odmlka.

„Príčinou bola vysunutá platnička. Trvalo dlhšiu dobu, kým bolesti ustúpili. Pomaly som začal s rehabilitáciou. Po štyroch mesiacoch s nesmelým tréningom. Stále to nie je stopercentné, ale dá sa s tým už fungovať,“ odpovedal na otázku, čo ho vlastne donútilo k polročnej pauze.

Rodí sa Ľubotický komplex?

Do súťažného zápasu vybehol už v spomínanom zápase v Sobranciach pred týždňom. Na konte mu svietila vychytaná nula.

„Zápas nám vyšiel. Domácim sme toho veľa nedovolili a jediný gól Krajníka nám zabezpečil príjemnú cestu domov. Umocnilo to môj výborný pocit pri návrate do súťažného kolotoča,“ pochvaľoval si návrat medzi tri žrde.

V sviatočnej veľkonočnej atmosfére chceli domáci hráči potvrdiť tri body z predošlého výjazdu a prerušiť rodiaci sa „Ľubotický komplex“. Toto predsavzatie nevyšlo.

„Nemám pocit, že sme mysleli na tie predošlé prehry. Pravdu povediac, hostia mali v prvom polčase navrch. Pre brankárov to nebol veľmi náročný zápas. Strelci nehýrili veľkou aktivitou. Ak áno, ich strelám chýbala presnosť," vravel Mulík.

Najprv Medzilaborce dvakrát vyskúšali Michňáka v bráne hostí. Potom jeho náprotivka zamestnal strelou z priameho kopu Král.

Domácim obrancom poriadne motal hlavy šikovný Štefánik. Práve v čase, keď Medzilaborčania hru vyrovnávali, prišiel protiútok do ich otvorenej obrany.

Spoluhráč Bunda, v snahe zastaviť Šveca, fauloval. Pri pokutovom kope som uhádol stranu. Dobre umiestnený kop bol však prudký. O osude stretnutia rozhodol jediný gólový moment už v 18. minúte," povzdychol si domáci brankár.

Zápasu by vraj viac svedčala remíza

V druhom polčase sa úlohy na ihrisku vymenili. Hostia sa stiahli a domáci prevzali opraty zápasu do rúk.

Po obrátke sme na nich vybehli a veľa toho sme im nedovolili. Prišli naše dobré šance. Najmä tri Vaškove by si zaslúžili skončiť gólom. Minimálne jeden mohol padnúť. Myslím si, že zápasu by viac svedčala remíza,“ poťažkal si sklamaný brankár.

Ľubotickému Michňakovi sa v prvom polčase pritrafila nepríjemná chyba pri pokuse o odkopnutie lopty. Pre jeho tím však nemala fatálne následky.

„Asi sa chcel podobať Kobelovi v šlágri nemeckej Bundesligy Bayern Mníchov - Dortmund," zasmial sa Mulík.

Ale vážne, neprajem to žiadnemu z brankárskych kolegov. Na druhej strane pri ňom stálo väčšie šťastie ako pri brankárovi Dortmundu, lebo lopta išla mimo brány,“ okomentoval kuriózny zápasový moment.