Africký tromf Podbrezovej žiaril. Skuhravý: Môže siahať po veľkej kariére

Nigérijčan Moses Cobman strelil v stretnutí Slovnaft Cupu štyri góly.
Nigérijčan Moses Cobman strelil v stretnutí Slovnaft Cupu štyri góly. (Autor: facebook FK Poprad)
Daniel Dedina|15. sep 2022 o 14:40

Som už na to trocha alergický, hovorí český tréner o sérii bez prehry.

POPRAD. Mala to byť hra mačky s myšou. Hneď od úvodu. Podbrezovej vychádza návrat do Fortuna ligy na výbornú.

Je najpríjemnejším prekvapením najvyššej súťaže. V tabuľke jej patrí tretie miesto, má navyše zápas k dobru.

Do zápasu 3. kola Slovnaft Cupu na ihrisku treťoligového Popradu vstupovala v pozícii jasného favorita, so silnou zostavou.

Veľa zmien oproti ligovým stretnutiam v nej nenastalo. Prvý polčas napriek tomu góly nepriniesol.

Až po prestávke sa ligista rozbehol naplno a napokon vyhral 4:0. Všetky štyri góly Podbrezovej zaznamenal jeden hráč – nigérijsky útočník Moses Cobnan. K 20. narodeninám, ktoré oslávil cez víkend, si dal priam ideálny darček.

Gólový koncert v rozpätí 37 minút

„Je to skvelý pocit. Ide o môj prvý hetrik,“ usmieval sa Cobnan, ktorý sa zastreľoval už v prvom polčase. Vtedy ešte popradský brankár Ján Malec dokázal jeho pokus vytlačiť.

Po prestávke už bol na presnú strelu od žrde prikrátky. Ďalšie tri góly pridal Cobnan za chrbát druhého popradského gólmana Dávida Straku, ktorý po hodine hry nahradil Maleca. Štvorgólový strelecký koncert predviedol v úseku hry od 52. do 89. minúty.

„Prvý polčas nebol z našej strany najlepší, hrali sme príliš do šírky. Druhý bol lepší. Oveľa lepší,“ vravel Cobnan.

Podbrezová počas uplynulého víkendu v lige nehrala, zápas v Michalovciach bol odložený. Neplánovaná pauza však podľa afrického legionára vplyv na jeho výkon i výkon celého tímu nemala.

„Nie, vôbec. V tomto smere je všetko v poriadku,“ poznamenal Cobnan, ktorý na Slovensku prišiel vlani a uplynulú sezónu strávil v Seredi i treťoligovej Šali.

Cobnan si zasekáva protihráča pred jedným zo svojich gólov do siete Popradu.
Cobnan si zasekáva protihráča pred jedným zo svojich gólov do siete Popradu. (Autor: facebook FK Poprad)

Môže siahať po veľkej kariére

„Už viem, čo naňho funguje. Asi keď budem naňho zlý ako v polčasovej prestávke, tak bude dávať góly...,“ lakonicky skonštatoval tréner Podbrezovej Roman Skuhravý.

Domov»Futbalnet»Africký tromf Podbrezovej žiaril. Skuhravý: Môže siahať po veľkej kariére