Doma sú stopercentní. V odvetách príde na rad vedúce duo

Šláger 2. kola šiestej ligy Tvrdošovce – Veľký Kýr (2:1) rozhodol v 37. minúte legionár zo Zimbabwe Leroy Mugove (v bielom s číslom 11). S číslom 6 János Kanyicska z Veľkého Kýra, s dvojkou Michael Ballai. (Autor: Niky Ivanicsová)
Marián Dragúň|30. nov 2022 o 10:25

Veľký futbalový kolotoč na malom ihrisku.

VEĽKÝ KÝR. FC Veľký Kýr zimuje na treťom mieste šiestej ligy Východ ZsFZ s trojbodovou stratou na prvého a osembodovým náskokom pred štvrtým. V jeseni prehral iba na pôde vedúcich Šiah a ešte v druhých Tvrdošovciach.

Veľkokýrania sú doma silní, súpera dokážu dostať pod tlak a v odvetách to nebudú mať u nich ľahké nielen Tvrdošovčania, ale ani silný líder od Ipľa.

Vo vlaňajšej sezóne dokázal Veľký Kýr na domácej pôde obrať o body po remíze 1:1 nielen viecemajstrovskú Pozbu, ale prekvapujúco aj prvú Podhájsku, ktorej pripravil v 22. kole vôbec prvú prehru v pomere 3:1, keď už viedol 3:0 a na svojom malom ihrisku roztočil veľký futbalový kolotoč.

Po príchode bývalého ligového hráča Nitry a Žiliny Jaroslava Kostolániho na trénerskú stoličku má výsledková bilancia bielo-zelených stúpajúci trend, po vlaňajšej konečnej piatej priečke však klub z Dolnej Nitry reorganizačnú ponuku postúpiť vyššie neprijal.

FC má po prvej polovici šiestej ligy nahratých v tabuľke pravdy desať plusových bodov a nielen vedúce duo, ale aj štvrtú Salku privíta v odvetách v domácom prostredí.

Sportnet preto zaujímalo s akým cieľom pôjde mančaft s druhým najlepším útokom do odvetnej časti.

„Najmä pred domácim publikom sa snažíme vyhrať každý zápas, naši hráči sa dokážu špeciálne namotivovať hlavne na silnejších súperov, preto verím, že aj proti Tvrdošovciam a Šahám podá mužstvo oduševnený výkon a o víťazstvo sa pobijeme.

Za druhé Tvrdošovce dokonca niektorí naši futbalisti v minulosti hrávali, o to bude zápas pikantnejší.

No a prvé Šahy? Pokiaľ sa nám budú vyhýbať zranenia a v poriadku bude aj tréningová účasť, tak to bude zaujímavý zápas tiež. O dostatočnej motivácii našich hráčov som presvedčený už dnes, navyše, súperovi máme športovo čo vracať.

Ešte pred Tvrdošovcami bude ale potrebné zvládnuť prvé jarné kolo v susedskom derby v Komjaticiach,“ pripomína tréner FC Veľký Kýr Jaroslav Kostoláni.

Podať protest? Veď sme kopali dve penalty...

Veľký Kýr vstúpil do súťaže domácim víťazstvom 3:1 nad Komjaticami, no hneď v druhom kole rozvíril šiestoligovú hladinu tesnou prehrou na pôde exštvrtoligových Tvrdošoviec (2:1), kde hral päťdesiat minút bez Romana Sendreia, ktorý sa nechal po zbytočnej druhej žltej karte ešte pred prestávkou vylúčiť.