Dva dni predtým sa tam hrá Konferenčná liga. Mladíkov Košíc a Žiliny čaká zážitok

Zápas dorastencov U19 FC Košice - Žilina bude znova hostiť KFA.
Zápas dorastencov U19 FC Košice - Žilina bude znova hostiť KFA. (Autor: facebook FC Košice/Ján Falis)
Daniel Dedina|5. okt 2022 o 10:20

Počet divákov na zápasoch dorastencov už prekonal aj návštevy vo Fortuna lige.

KOŠICE. Odohrať zápas na štadióne, ktorý je dejiskom skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy – vo štvrtok hostí duel Dnipro-1 – Vaduz - a v budúcnosti má na ňom hrať aj slovenská reprezentácia, je pre mladých futbalistov na prahu seniorskej kariéry veľkým lákadlom.

Takáto možnosť sa cez víkend naskytne starším dorastencom FC Košice, ktorý svoj ligový zápas proti Žiline odohrajú v Košickej futbalovej aréne.

Pôjde už o tretie vystúpenie košických dorastencov na novom štadióne, v minulej sezóne na ňom hostili takisto Žilinu a v závere ročníka Dunajskú Stredu. Na zápasy bolo zvedavých 895, resp. 1 532 divákov, čo tromfne aj mnohé návštevy vo Fortuna lige.

„Sme veľmi radi, že budeme môcť opäť hrať v novej aréne. Je to pre chlapcov veľká motivácia a zvlášť proti súperovi, akým je Žilina.

Bolo by pekné, ak by prišlo aspoň tisíc divákov, atmosféra je potom úplne iná. Dúfam, že si ľudia nájdu cestu na štadión a prídu chlapcov povzbudiť,“ hovorí tréner FC Košice U19 Miroslav Sovič.

V priebežne tabuľke patrí Košičanom po odohratí šiestich kôl ôsme miesto, Žilina je šiesta a má na konte o bod viac. Naposledy zdolala Dunajskú Stredu vysoko 7:1. Ligovým lídrom sú aktuálne Michalovce.

„Momentálne nie sme v tabuľke tam, kde by sme chceli byť. Odohrali sme dobré zápasy, ale chýbajú nám body. Je to aj o šťastí a premieňaní šancí. Súťaž je dlhodobá, verím, že výsledky prídu a v tabuľke budeme stúpať nahor,“ poznamenal Sovič.

Daniel Dedina
Daniel Dedina sa venuje širokej škále športov, najčastejšie píše o slovenskom a svetovom futbale. V roku 2019 reportérsky pôsobil na majstrovstách sveta v hokeji i hokejbale, informoval o dianí na štyroch Medzinárodných maratónoch mieru.
Nachádzate sa tu: