Veľa si od neho sľubujú. Pod Vihorlat prichádza plzeňský dlháň

Dušan Pinc pri podpise zmluvy s Humenným. (Autor: FB FK Humenné)
Jakub Bobovič|29. jan 2022 o 15:00

Má skúsenosti aj z najvyššej českej súťaže.

HUMENNÉ. Druholigový nováčik z Humenného hlási posilu na hrot útoku. 

Stal sa ňou 23-ročný český útočník Dušan Pinc, na jeseň pôsobiaci v Domalžiciach, v tretej najvyššej českej súťaži.

Vysoký, bez šiestich centimetrov dvojmetrový útočník, je odchovancom Viktorie Plzeň, ktorej je zároveň aj kmeňovým hráčom. 

Prišiel v noci, na druhý deň gólovo explodoval

S Humenným sa Pinc pripravoval takmer od začiatku zimnej zaberačky.

Hneď v prvom prípravnom stretnutí, v ktorom zverenci trénera Škrlíka zdolali michalovský dorast, zaznamenal pri výhre 8:1 až 5 presných zásahov. 

"Aj keď sme hrali iba proti dorastu Michaloviec, aj tých päť gólov treba nejako vypracovať a streliť. Prišiel k nám v noci, deň pred týmto zápasom, na druhý deň nastúpil a uviedol sa naozaj skvele," vraví na jeho adresu manažér Humenného Martin Rada, podľa ktorého si od českého útočníka v klube veľa sľubujú.

"Verím, že pre nás bude obrovskou posilou. Nechcem trénerovi hovoriť do zostavy, ale myslím si, že na deväťdesiatdeväť percent bude v základnej jedenástke.

Čo sa týka jeho herných schopností, je rýchly, výborne technicky pripravený a nelimituje ho ani jeho veľká výška, práve naopak. Ako útočník je tiež silný na lopte a v hre chrbtom k bráne," dodáva Rada na margo hráča, ktorého do Humenného odporučila hráčska agentúra v zastúpení Mareka Saparu a Štefana Zošáka. 

"K Dušanovi ešte dodám, že nás zaujal aj svojim charakterom. Do kabíny zapadol naozaj skvele a to tiež rozhodlo o tom, že sme sa ho rozhodli angažovať. U nás to totižto nie je o nejakých veľkých hviezdach, ale o partii.

Naša dohoda znie na pol roka, ale verím, že jeho anabáza u nás bude ešte dlhšia. Všetko bude záležať od výkonov, ktoré na jar v našom drese predvedie."

Ostrohy naberal pod Horváthom 

V českej Viktorii Plzeň prešiel Dušan Pinc všetkými dorasteneckými kategóriami až po juniorku. 

Ostrohy naberal aj pod skúseným Pavlom Horváthom, ktorý s Viktorkou získal niekoľko majstrovských titulov.

"Vôbec prvou skúsenosťou s mužským futbalom bolo pre mňa pôsobenie v Písku, ktorý vtedy účinkoval v tretej najvyššej súťaži. Po návrate do rezervného mužstva Plzne si ma vyhliadol Pavel Horváth, ktorý vtedy trénoval v Příbrami.

Neskôr som ešte pôsobil v druholigovom Táborsku a naposledy v Domalžiciach, vraví na margo svojich skúseností nová humenská posila, ktorá sa pristavila aj pri tom, ako sa zrodil jej príchod do Humenného.

"Ponuku prísť na skúšku do Humenného mi predostrel môj agent. Po pár dňoch som zistil, že je v kabíne skvelá partia a že sú v tíme výborní hráči so skúsenosťami z najvyššej slovenskej súťaže, takže keď o mňa klub po skúške prejavil záujem, ponuku som prijal."

Dominuje vďaka výške

Veľkým plusom Dušana Pinca je aj jeho výška. Nestratil by sa ani na pozícii stopéra a vyskúšať by mohol kľudne aj basketbal.

"Svoju výšku sa snažím uplatniť v pokutovom území pri zakončení a tiež pri hlavičkových súbojoch."

Medzi svoje ďalšie prednosti podľa vlastných slov radí bojovnosť.

"Pre svoje mužstvo nechám na ihrisku v každom stretnutí všetko," vraví.

Od svojho príchodu do Humenného zaznamenal už osem presných zásahov. Ako sme v úvode spomenuli, piatimi zostrelil michalovskú devätnástku, ďalšie tri zaznamenal postupne do sietí Starej Ľubovne (2) a Sniny (1). 

"Som rád, že mi to ihneď po príchode začalo padať. Pre sebavedomie každého útočníka je dôležité dávať góly, obzvlášť, ak ste v mužstve nový. Dúfam, že na strelené góly nadviažem ďalšími, či už v príprave, alebo v lige.

Chcel by som ich streliť čo najviac, ale o žiadnom konkrétnom čísle dopredu hovoriť nechcem. Prajem si, aby sme vyhrávali, bavili fanúšikov pekným futbalom a dúfam, že spolu s tým, prídu aj góly."

Na Čišovského v Plzni spomínajú v dobrom

Dušan Pinc je nielen odchovancom plzeňského futbalu, ale tiež i rodákom z mesta, ktoré je populárne aj vďaka pivu.

V meste zo západu Čiech urobil svojho času výraznú stopu slovenský futbalista Marián Čišovský, ktorý je pre zmenu rodákom z Humenného.

Nová posila "Levov" o tejto skutočnosti vedela.

"Spomínam na neho ako na skvelého futbalistu a výborného človeka a v neposlednom rade na veľkého bojovníka. Viem, že tu začínal a je odchovancom miestneho futbalu. 

V Plzni ho všetci fanúšikovia milovali a dodnes na neho v dobrom spomínajú," dodal Pinc na margo bývalého slovenského reprezentanta, ktorý nás po ťažkej chorobe navždy opustil na konci júna 2020.

Humenský Haaland

Hoci je Pinc v Humennom iba krátko, už stihol vyfasovať aj novú prezývku. 

"V kabíne si zo mňa spoluhráči robia srandu, vraj sa podobám na Erlinga Haalanda. Ak by som podával aspoň z polovice také dobré výkony ako on, nehneval by som sa (úsmev).

Inak je mojim vzorom český útočník Patrik Schick. Páči sa mi jeho štýl hry, momentálne má navyše skvelú streleckú formu," dodáva na záver Pinc.

Tabuľka

Jakub Bobovič
Jakub Bobovič začínal s prácou športového redaktora v regionálnych MY Novinách, kde pôsobil dva a pol roka. Hoci píše v prevažnej miere o kolektívnych športoch, najmä futbale, sám sa pasívne venuje viac individuálnym športom ako bicyklovanie či plávanie. Futbal sleduje od tých najvyšších po tie najnižšie poschodia. Jeho doménou sú však nižšie futbalové súťaže na východe Slovenska.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: