Jakub Bobovič

Jakub Bobovič

Pochádza z metropoly východu - Košíc. S prácou športového redaktora začínal v regionálnych MY Novinách, kde pôsobil dva a pol roka. V januári 2019 bol pri zrode MY Novín Východu, kde pokrýval športové dianie v rámci celého východného Slovenska.

Ešte predtým prispieval ako freelance redaktor pre rôzne periodiká a weby. Má skúsenosť aj s tvorbou live prenosov zo športových podujatí.

Hoci píše v prevažnej miere o kolektívnych športoch, najmä futbale, sám sa pasívne venuje viac individuálnym športom ako bicyklovanie či plávanie.

Futbal sleduje od tých najvyšších po tie najnižšie poschodia. Jeho doménou sú však nižšie futbalové súťaže na východe Slovenska.

Vo voľnom čase rád vybehne do prírody, jeho srdcovkou sú Poloniny. Nepohrdne dobrou knihou, ale ani novinami, ktoré si kupoval a listoval už na základnej škole, aby mal prehľad o tom, čo sa vo svete športu udialo ešte pred večernými športovými novinami.

Ak mu to povinnosti dovolia, rád cestuje smerom na východ. Je fanúšikom železníc a vlakov. Vo vlaku pokoril už niekoľko tisícoviek, medzi inými aj Moskvu či Odesu, rád by však išiel ešte ďalej. Jeho snom je Transsibírska magistrála. Pri cestách nevynecháva ani návštevu športových podujatí.

Nachádzate sa tu:
Domov»Redakcia»Jakub Bobovič