Humenné priviedlo kórejského krídelníka. V hre je ešte posila zo Srbska

Nováčik v drese Humenného Hwan Young Song. (Autor: FB - FK Humenné)
Jakub Bobovič|27. jan 2022 o 18:14

Pre kórejskú posilu to bude prvá skúsenosť s európskym futbalom.

HUMENNÉ. Futbalisti druholigového Humenného majú za sebou štvrté prípravné stretnutie, v rámci ktorého si v domácom prostredí poradili so Stropkovom po výsledku 7:2.

Zverenci trénera Jozefa Škrlíka ešte predtým zdolali dorast Michaloviec (8:1), Sninu (7:0) a Starú Ľubovňu (4:3).

Zápas proti Podbrezovej, ktorý mali žlto - modrí odohrať v Tatranskej Lomnici, bol zrušený z dôvodu výskytu ochorenia covid - 19 v mužstve súpera.

V mužstve nováčika druhej najvyššej súťaže nastalo počas zimnej prestávky niekoľko zmien.

Ako sme už informovali, stred poľa vystužil Denis Jančo, odchovanec Trenčína, ktorý naposledy pôsobil v Šamoríne.

Príjemne prekvapil, dostal zmluvu

 Od začiatku prípravy sa spolu s mužstvom pripravoval aj Kórejčan Hwan Young Song.

Práve 24-ročný krídelník, schopný nastúpiť na oboch stranách zálohy, sa stal novou posilou po jesennej časti piateho mužstva druholigovej tabuľky.

„Song je pre nás veľkým a milým prekvapením. Podpísali sme s ním kontrakt do konca roka 2022,” vraví na margo druhého legionára, ktorý si v aktuálnej sezóne oblečie dres „levov”, športový manažér Martin Rada.

„Medzi jeho najväčšie prednosti patria rýchlosť a technika. Rátame s ním na kraj záložnej formácie, či už vpravo alebo vľavo,” dodáva.

Zaujal aj strelecky

Nová posila Humenčanov zaujala aj strelecky. Presadila sa vo všetkých štyroch doterajších prípravných stretnutiach.

Juhokórejský futbalista, ktorý doposiaľ pôsobil iba v rodnej krajine, prichádza na Horný Zemplín z klubu Chungnam Asan, ktorý účinkuje podobne ako Humenné, v druhej najvyššej súťaži.

Okrem dvojice Jančo - Song by mohol Humenné posilniť aj srbský ľavý obranca Djordje Ivljanin, naposledy pôsobiaci v rodnej krajine v druholigovej Jagodine.

„Čo sa týka jeho, ešte nie sme rozhodnutí, inak máme káder uzatvorený. Na skúšku už nepríde žiaden nový hráč.”

Jakub Bobovič
Jakub Bobovič začínal s prácou športového redaktora v regionálnych MY Novinách, kde pôsobil dva a pol roka. Hoci píše v prevažnej miere o kolektívnych športoch, najmä futbale, sám sa pasívne venuje viac individuálnym športom ako bicyklovanie či plávanie. Futbal sleduje od tých najvyšších po tie najnižšie poschodia. Jeho doménou sú však nižšie futbalové súťaže na východe Slovenska.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: