František Gajdoš (vpravo) a David Tomášek v zápase Slovensko - Česko na MS v hokeji 2023. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|12. máj 2023 o 18:20

Pozrite si fotogalériu zo zápasu Slovensko - Česko v skupine B na MS v hokeji 2023.

RIGA. Slovenskí hokejisti vo svojom úvodnom vystúpení na MS v hokeji 2023 v Lotyšsku a Fínsku prehrali s Českom 2:3.

V piatkovom zápase skupiny B v Rige viedli 1:0 i 2:1, ale súper ešte v prvej tretine otočil skóre dvoma gólmi Lukáša Sedláka.

Góly Slovenska strelili Martin Chromiak a Mislav Rosandič. Slováci boli strelecky aktívnejší (vyhrali na strely 26:22), no Česi si vypracovali viac čistých šancí a okrem troch presných zásahov trafili štyrikrát aj žŕdku.

Postfederálne derby okorenilo viacero tvrdých zákrokov a šarvátok, duel nedohral obranca Mislav Rosandič, ktorý dostal v 19. minúte za faul kolenom na Jiřího Černocha trest na 5 minút + do konca zápasu.

Práve počas vylúčenia Rosandiča Česi rozhodli, keď skórovali už po 11 sekundách presilovky.

Pozrite si fotogalériu zo zápasu Slovensko - Česko na MS v hokeji 2023.

Slovenskí fanúšikovia pred zápasom Slovensko - Česko na MS v hokeji 2023.
Slovenskí fanúšikovia pred zápasom Slovensko - Česko na MS v hokeji 2023. (Autor: Stanislav Benčat)
Slovenskí fanúšikovia pózujú pred Riga Arénou pred zápasom Slovensko - Česko na MS 2023. (Autor: TASR)
Fanúšikovia pred zápasom Slovensko - Česko na MS v hokeji 2023.
Fanúšikovia pred zápasom Slovensko - Česko na MS v hokeji 2023. (Autor: Stanislav Benčat)
Českí a slovenskí fanúšikovia na MS v hokeji 2023.
Radosť slovenského útočníka Martina Chromiaka po góle v zápase proti Česku.
Radosť slovenského útočníka Martina Chromiaka po góle v zápase proti Česku. (Autor: TASR)
Slovenský brankár Stanislav Škorvánek inkasuje gól z hokejky Romana Červenku.
Slovenský brankár Stanislav Škorvánek inkasuje gól z hokejky Romana Červenku. (Autor: TASR)
Radosť slovenských hokejistov v zápase proti Česku na MS 2023.
Radosť slovenských hokejistov v zápase proti Česku na MS 2023. (Autor: TASR)
Marek Hrivík (27) a Miloš Kelemen bojujú pred bránou Slovenska v zápase proti Česku. (Autor: TASR)
Tvrdý zákrok slovenského obrancu Patrika Kocha na českého hráča Filipa Chlapíka. (Autor: TASR)
František Gajdoš (vpravo) a Jiří Smejkal v zápase Slovensko - Česko na MS v hokeji 2023. (Autor: TASR)
Slovenskí reprezentanti sa tešia po strelenom góle na MS v hokeji 2023.
Slovenskí reprezentanti sa tešia po strelenom góle na MS v hokeji 2023. (Autor: TASR/AP)
Brankár Stanislav Škorvánek v zápase Slovensko - Česko na MS v hokeji 2023.
Brankár Stanislav Škorvánek v zápase Slovensko - Česko na MS v hokeji 2023. (Autor: TASR)
Českí reprezentanti sa tešia po strelenom góle v zápase Slovensko - Česko na MS v hokeji 2023. (Autor: TASR)
Stanislav Škorvánek  v zápase Slovensko - Česko na MS v hokeji 2023.
Mislav Rosandič odchádza do šatne po vylúčení na 5 minút plus do konca zápasu v derby Slovensko - Česko na MS v hokeji 2023. (Autor: TASR)
Bankár Stanislav Škorvánek inkasuje gól z hokejky Lukáša Sedláka  v zápase Slovensko - Česko na MS v hokeji 2023.
Bankár Stanislav Škorvánek inkasuje gól z hokejky Lukáša Sedláka v zápase Slovensko - Česko na MS v hokeji 2023. (Autor: TASR)

Domov»MS v hokeji 2023»FOTO: Derby plné tvrdých zákrokov a šarvátok. Slováci doplatili na vylúčenie Rosandiča