Šéftréner je rád, že má koho trénovať. Nesmieme zaspať dobu, hovorí Korčok

Šprintérka Monika Weigertová. (Autor: TASR)
TASR|26. jan 2022 o 11:43

Halovým vrcholom sú marcové MS v Belehrade.

BRATISLAVA. Slovenské atletické hnutie čaká náročná sezóna s väčším množstvom vrcholných podujatí, ako býva zvykom.

V lete sú na programe o rok odložené majstrovstvá sveta v americkom Eugene i európsky šampionát v Mníchove.

Tradične však rok odštartuje halovou sezónou, ktorej vrcholom budú halové MS v Belehrade (18. - 20. marca).

Prvým dôležitým podujatím na domácej pôde bude míting v bratislavskej hale Elán 30. januára.

Obmena po Tokiu

Po OH v Tokiu sa s kariérou rozlúčilo viacero slovenských reprezentantov. "Slovenská atletika prechádza obmenou. Skončili nám mnohé opory, nástup mladej generácie však vidíme. Je dôležité, aby sme nezaspali dobu.

Napriek rôznym reštrikčným opatreniam sa nám to celkom darí. Hala Elán je na Slovensku žiaľ jediná, no naša špička má kde trénovať.

Sezóna bude mimoriadne náročná. Rozhodne to nebude oddychová poolympijská sezóna," pripomenul prezident Slovenského atletického zväzu (SAZ) Peter Korčok.

Šéftréner SAZ Martin Pupiš sa musel v pandemickej dobe vyrovnávať s mnohými prekážkami. Je rád, že stále má koho trénovať.

Adept Volko

"Veríme, že sa odrážame do lepších čias. Ocitli sme sa v bdelej kóme a potom nás hodili na breh, nech sa z toho zotavíme.

V konečnom pohľade nám však vyhovuje neskorší termín halového šampionátu v Belehrade, situácia okolo omikronu by už v tom čase mohla byť lepšia.

Jasným adeptom na účasť na šampionáte je Ján Volko, ktorý má splnený limit a je obhajca finálového umiestnenia.

Šprintérke Monike Weigertovej chýba v prepočte asi 20 cm. Vážnou kandidátkou na účasť je aj prekážkarka Stanislava Škvarková. Budeme mať ambíciu, aby sa na MS kvalifikovala aj štafeta," hovorí Pupiš.

"Pripravovala som sa v domácom prostredí. Prípravy v teplých podmienkach majú výhodu, no doma mám okolo seba tím odborníkov, ktorý môže v prípade potreby rýchlo pomôcť. Limit chcem atakovať, alebo sa k nemu čo najviac priblížiť," hovorí Weigertová.

Viktória Forsterová bude aj v nadchádzajúcej sezóne kombinovať najkratší šprint s prekážkami: "Príprava prebiehala v Malage. Prebiehala veľmi dobre. Na mítingu Elán pobežím 60 m prekážok. Bola by som veľmi rada, keby som si vylepšila osobný rekord."

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: