MS v hokeji žien 2023

MS v hokeji žien sa v roku 2023 hrajú od 5. do 17. apríla v kanadskom meste Brampton. Titul z predchádzajúceho šampionátu z Dánska obhajujú Kanaďanky.

Pre veľké výkonnostné rozdiely má šampionát upravený formát. Z výkonnejšej skupiny A postúpi do štvrťfinále všetkých 5 tímov, zo skupiny B si vo vyraďovacej časti zahrajú tri celky.

Slovenky vypadli z elitnej divízie v roku 2012 a odvtedy sa im nepodarilo vrátiť.

V tomto roku mali o návrat bojovať od 11. do 17. apríla v čínskom Šen-čene, ale turnaj zrušili. Náhradný termín zatiaľ nie je známy.

Tréner Craig Ramsay na lavičke Slovenska na MS v hokeji 2023.
5
Rebríček IIHF má nového lídra, Nemci sú v Top 4. Slovensko sa po MS v hokeji 2023 prepadloPozrite si rebríček IIHF. Ako je na tom Slovensko?
5
České hokejistky obhájili bronzové medaily na MS v hokeji žien 2023.
České hokejistky obhájili bronz, zámorské finále ovládli AmeričankyKnightová sa na triumfe USA podieľala hetrikom a na MS nastrieľala dohromady už rekordných 61 gólov.
Americká hokejistka Tessa Janeckeová skóruje v zápase proti Česku.
Češky vzdorovali iba tretinu, v semifinále dostali od USA výpraskFinále bude znova v réžii zámorských veľmocí.
Tréner Craig Ramsay počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie.
Hokejisti hrajú prvý prípravný zápas pred MS. Športový program na dnes (14. apríl)Pozrite si prehľad športových udalostí v piatok 14. apríla. Aký je program dňa?
Na snímke vľavo útočníčka Kanady Sarah Nurseová oslavuje víťazný gól proti Švédsku.
Kanada sa triasla, inkasovala deväť sekúnd pred koncom. Senzácia sa nekonalaČeské hokejistky otočili zápas v rozpätí 49 sekúnd.
Fotka zo zápasu Zvolen - Spišská Nová Ves.
Siedmy zápas vo Zvolene a Manchester United privíta Sevillu. Športový program na dnes (13. apríl)Pozrite si prehľad športových udalostí vo štvrtok 13. apríla. Aký je program dňa?
Hokejistky Česka na ilustračnom zábere.
Češky zdolali Švajčiarky, Nemky a Švédky postúpili do štvrťfináleČeské hokejistky tak obsadili tretie miesto v skupine A.
Erling Haaland v drese Manchester City.
City hostí Bayern, Spišiaci majú mečbal. Športový program na dnes (11. apríl)Pozrite si prehľad športových udalostí v utorok 11. apríla. Aký je program dňa?
V nervydrásajúcom zámorskom šlágri sa z výhry tešila Kanada.
Strhujúci zámorský šláger, Američanky vyrovnali tri sekundy pred koncom Fínky bez straty bodu vyhrali skupinu, Švajčiarky predbehli Česko.
Tréner Craig Ramsay počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie.
Slováci oficiálne začínajú prípravu na MS v hokeji. Športový program na dnes (10. apríl)Pozrite si prehľad športových udalostí v pondelok 10. apríla. Aký je program dňa?
Zobraziť viac