Strhujúci zámorský šláger, Američanky vyrovnali tri sekundy pred koncom

V nervydrásajúcom zámorskom šlágri sa z výhry tešila Kanada.
V nervydrásajúcom zámorskom šlágri sa z výhry tešila Kanada. (Autor: TASR/AP)
TASR|10. apr 2023 o 19:22 (aktualizované 11. apr 2023 o 07:08)

Fínky bez straty bodu vyhrali skupinu, Švajčiarky predbehli Česko.

BRATISLAVA. Hokejistky Fínska zvíťazili v pondelkovom dueli B-skupiny na MS v hokeji žien 2023 v kanadskom Bramptone nad Maďarskom 5:0 a s plným počtom bodov a skóre 26:3 vyhrali základnú B-skupinu.

Postup do štvrťfinále mali istý už pred stretnutím. Maďarky sú v tabuľke s jedným víťazstvom priebežne štvrté, čaká ich ešte súboj s Nemeckom.

V A-skupine Švajčiarsko zvíťazilo nad hokejistkami Japonska 4:3. Pre švajčiarske hokejistky to boli prvé body v skupine, čím sa dostali na tretie miesto pred Česko.

Práve vo vzájomnom súboji si to tieto dva tímy rozdajú o lepšiu postupovú priečku v skupine.

Japonkám patrí posledné piate miesto, keď v štyroch zápasoch dokázali bodovať iba s Českom, s ktorým prehrali po predĺžení.

Neuveriteľný záver mal nočný zámorský šláger medzi Kanadou a USA. Hoci Kanaďanky pri hre súpera bez brankárky zvýšili v 58. minúte stav stretnutia na 3:1, v riadnom hracom čase zápas nevyhrali.

Hráčky USA strelili v 60. minúte dva góly, vyrovnávajúci tri sekundy pred klaksónom.

Duel napokon dospel až do samostatných nájazdov, v ktorých v deviatej sérii rozhodla o víťazstve Kanady Jamie Lee Rattrayová.

MS v hokeji žien 2023:

Skupina A:

Švajčiarsko - Japonsko 4:3 (0:2, 2:1, 2:0)

Góly: 27. Christenová, 27. Vallariová, 48. Mullerová, 51. Stalderová - 7. Koyamaová, 12. Enomotoová, 35. Shigaová

Kanada - USA 4:3 s.n. (1:1, 1:0, 1:2)

Góly: 13. Fillierová, 24. Poulinová, 58. Staceyová, rozh. nájazd Rattrayová - 9. Bilkaová, 60. Knightová, 60. Kesselová

Skupina B:

Maďarsko - Fínsko 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Góly: 12. Laitinenová, 23. Hiirikoskiová, 37. Nylundová, 37. Vesaová, 60. Savolainenová

Domov»Hokej»Reprezentácie»Strhujúci zámorský šláger, Američanky vyrovnali tri sekundy pred koncom