Češky vzdorovali iba tretinu, v semifinále dostali od USA výprask

Americká hokejistka Tessa Janeckeová skóruje v zápase proti Česku.
Americká hokejistka Tessa Janeckeová skóruje v zápase proti Česku. (Autor: TASR/ The Canadian Press via AP)
Sportnet|15. apr 2023 o 22:40 (aktualizované 16. apr 2023 o 00:30)

Finále bude znova v réžii zámorských veľmocí.

BRATISLAVA. Hokejistky USA podľa očakávaní postúpili do finále MS v kanadskom Bramptone. V prvom semifinále deklasovali Česko 9:1.

Obhajkyne bronzových medailí držali nerozhodné skóre do 12. minúty a hoci prvú tretinu prehrali, stále to bolo len rozdielom jedného gólu (0:1).

V druhej tretine však Američanky piatimi gólmi zlomili odpor súperiek. Po dva góly strelili v zápase Hilary Knightová, Amanda Kesselová a Tessa Janeckeová.

V druhom semifinále si obhajkyne titulu Kanaďanky poradili so Švajčiarskom 5:1. Góly začali padať až v druhej polovici, hetrikom sa blysla Sarah Fillierová.

MS v hokeji žien 2023 - semifinále:

USA - Česko 9:1 (1:0, 5:1, 3:0)

Góly: 12. Kesselová (Barnesová, Harveyová), 25. Knightová (Barnesová, Roqueová), 26. Knightová (Harveyová, Barnesová), 29. Murphyová (Harveyová, Carpenterová), 35. Roqueová (Heiseová, Winnová), 39. Kesselová (Knightová), 43. Janeckeová (Bilkaová, Harveyová), 48. Janeckeová (Heiseová, Winnová), 55. Harveyová (Kesselová) - 32. Šapovalivová (Mrázová, Čajanová)

Kanada - Švajčiarsko 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)

Góly: 32. Fillierová (Spoonerová, Nurseová), 38. Fillierová (Spoonerová, Maltaisová), 44. Rattrayová (Spoonerová, Thompsonová), 56. Fillierová (Nurseová, Ambroseová), 60. Johnstonová (Bourbonnaisová, Poulinová) - 58. Müllerová (Christenová, Quennecová)

Domov»Hokej»Reprezentácie»Češky vzdorovali iba tretinu, v semifinále dostali od USA výprask