V znamení tesných výhier aj porážok

Šéfredaktor|3. sep 2018 o 00:00

V. Revištia anglický týždeň zavŕšili výhrou

Prvú výhru na svojej pôde v tomto ročníku zaknihovali treťoligisti Veľkých Revíšť. Proti rezerve Tatrana Prešov to však nemali ani zďaleka jednoduché, hoci po prvom polčase vyhrávali dvojgólovým rozdielom. Lenže po zmene strán to mladíci v zelenobielych dresoch zdramatizovali a tak sa víťaz musel obávať o zisk bodov.

Súper je vždy nevyspytateľný, poznám to z vlastnej skúsenosti aj ako hráč, takže vedel som, že to nebude jednoduché. V prvom rade aj preto, že nevedno, akí hráči nastúpia. Takže hostia nás preverili, potrápili a hlavne po zmene strán boli dotieraví, nebezpeční, nevzdávali sa a museli sme sa mať neustále na pozore, aby sme si tesný náskok postrážili. Je však pravda aj to, že sme si to spôsobili i sami, lebo za stavu 2:0 sme sa domnievali, že sa už nič nemôže stať a výhru nám nikto nevezme. Chlapci prestali behať a robiť tie veci, o ktorých sme si hovorili pred stretnutím. Lenže napokon sme to ustáli a vážim si, že sme so cťou zvládli tretie vystúpenie v minulom týždni, čo nebolo aj vzhľadom na teplé počasie jednoduché,“ rozhovoril sa tréner FK Bartolomej Petro. Tešilo ho, že v dôležitom zápase jeho zverenci nezaváhali. Predtým v dvoch dueloch V. Revištia tesne prehrali. Vrátane súperenia proti Š. Michaľanom doma. Všetky tri zápasy boli náročné. Šarišské Michaľany sú v popredí tabuľky a rozdiel je značný, takže porážka 0:1 nebola naozaj dôvodom na to, aby sme sa za svoj výkon museli hanbiť. Vyhral lepší súper, to je fakt. Predtým s nováčikom sme hlavne v druhom polčase hrali veľmi dobre a nezaslúžili sme si prehrať.“

Bilancia FK je naozaj vyrovnaná, pričom zaujme i to, že ako v prípade výhier, tak aj prehier kolektív uhral tesné výsledky. Zakaždým rozhodol jeden gól v neprospech alebo v prospech. Teší ma hlavne to, že dostávame málo gólov. Celkove ešte vnímam aj skutočnosť, že kolektív je nezohratý. Predsa len počas leta prišlo na súpisku jedenásť nových jednotlivcov a prestávka bola veľmi krátka. Takže stále máme na čom pracovať. Hlavne v taktike, ide o mladých chlapcov, ktorí si potrebujú daktoré veci poriadne osvojiť, dozrieť a lepšie sa zorientovať v seniorskom futbale,“ uviedol tréner Veľkých Revíšť.

Zaujímalo nás, aké poučenie si zobral ako kouč z minulého ročníka a na čom bazíruje, aby sa kolektív oproti nedávnej minulosti zlepšil? Zamerali sme sa na doplnenie kádra, aby sa nestalo, že jarnú časť odtiahlo jedenásť-dvanásť hráčov a poruke neboli vhodní kandidáti na striedanie. Toho sme sa chceli vyvarovať, preto sa mužstvo doplnilo, k dispozícii je osemnástka jednotlivcov. Sú talentovaní, šikovní a chcú na sebe pracovať. Naším hlavným zámerom je to, aby sme hrali tak, aby sme nemuseli bojovať o záchranu a vyhli sa nervákom. Takže nech sa chlapci futbalovo posunú a nech má z toho úžitok aj klub, aby sa bez nejakých obáv dostal do ďalšieho ročníka.“