Krompašania s dvoma prehrami a v sobotu v Spišskej Novej Vsi

Šéfredaktor|31. mar 2019 o 21:30

Návrat a fotogaléria zo zápasu 3. ligy Východ Krompachy – Humenné 0:1 (0:1)

Po 131 dňovej zimnej treťoligovej prestávke futbalisti Krompách vybehli na trávnik v Giraltovciach, kde prehrali 0:2. V kádri Krompách sa objavili nové tváre, ktoré nahradili odídených hráčov – do Mária Huty prestúpili Dávid Schvarc, Erik Hamrák a Slavomír Brutovský, do Spišskej Novej Vsi bratia Šomšákovci, do Kluknavy Marek Tomaško a do Lokomotívy Košice Matúš Stropkay.

Novými hráčmi Krompách sú bratia Šemrákovci Ladislav a Dávid, Kevin Čekan, Dominik Ružbarský, Milan Kuriško a z dorastu Michal Vojčík, Patrik Merčák, Kristián Dobrovič a Peter Rybár. Do kádra sa vrátil Rastislav Gibala po zranení. Od februára na pozícii trénera Rastislava Ďorďa vystriedal Emil Košč a spolu s Jozefom Baluchom vytvorili trénerskú dvojicu na jarnú časť. Ich prvou domácou previerkou bol súboj s Humenným. V auguste na začiatku sezóny Krompašania prehrali vonku tesne 0:1. Pred týmto zápasom bolo Humenné v úplne inej pozícii ako Krompašania. Spolu s Košicami, Vranovom, Sninou, Šarišskými Michaľanmi sú päticou, ktorá už má definitívu aj na budúci ročník. Ostatné deväť budú bojovať o tretiu ligu.

V nedeľňajšom slnečnom počasí Humenné potvrdilo tabuľkovú pozíciu. Veľmi im pomohol presný zásah Igora Komjatného z 38. minúty, čo sa neskôr ukázalo ako rozhodujúci moment tohto súboja, lebo brankár hostí Dávid Pillár si udržal čisté konto.

„Bol to pre nás veľmi náročný súboj a zodpovedne sme sa na Krompašanov pripravovali. Od inkasovaného gólu domáci chceli veľmi rýchlo vyrovnať. Ich tlak ešte viac narastal v druhom polčase, ale na druhej strane sme ich do vážnejších šancí nepúšťali. Hlavne v závere zápasu mali dve vyložené šance, ale nakoniec som si udržal čisté konto, čo ma veľmi teší,“ povedal brankár Humenného Dávid Pillár.

Krompašania so staronovým trénerom Emilom Koščom aj v druhom jarnom majstráku vyšli bodovo naprázdno a v najbližšom 20. kole ich čaká šláger jari na ihrisku v Spišskej Novej Vsi.

„Mali sme zdatného súpera. Ako sa ukázalo, bol to zápas o jednej chybičke. Nám nebolo súdené streliť gól, lebo šance sme mali a v druhom polčase bola dvadsaťminútovka, kedy sme boli blízko k vyrovnaniu. Blahoželám súperovi k trom bodom. Teraz ideme prekvapiť do Spišskej Novej Vsi,“ povedal po zápase tréner Krompách Emil Košč.