Konečne sa zbratali so šťastenou

Šéfredaktor|29. aug 2018 o 00:00

Bardejovskej N. Vsi zuby tentoraz neklapli naprázdno

Konečne to prišlo! Tak si s úľavou povedali hráči aj priaznivci Bardejovskej Novej Vsi po uplynulom treťoligovom vystúpení so Stropkovom. Tím ŠK Milenium 2000 dosiahol prvú výhru v ročníku a vnútorne sa zamak upokojil. Mimochodom, zverenci trénera Františka Šotta vedia proti MŠK Tesla tradične zahrať, veď napríklad v minulom ročníku síce súperovi dva razy podľahli, ale neboli to žiadne extrémne výsledkové rozdiely.

Dosť dlho čakala Bard. N. Ves na premiérový trojbodový zápis, no už v predošlých zápasoch bola k nemu celkom blízko. Dva razy nám nežičila šťastena. Hneď v úvodnom kole na pôde Sniny sme viedli 2:0, mali sme aj ďalšie dve šance, ale netrafili sme ani poloprázdnu bránu a za to sme pykali. Dokonca sme inkasovali vyrovnávajúci gól v nadstavenom čase. Aj v zápase vo Svidníku sme mohli uhrať aspoň bod, pritom sme dohrávali zápas iba s deviatimi hráčmi, lebo jeden bol vylúčený a ďalší postával s natiahnutým svalom na polovici ihriska, lebo sme už nemohli striedať. Napriek tomu v poslednej minúte sme nastrelili žrď a tak aspoň remíza nám smoliarsky ušla. Takže pravdu povediac kým v týchto dvoch vystúpeniach sme narazili aj na nepriazeň šťasteny , naposledy sme si trošku šťastia predsa len uchmatli pre seba. Hlavne bojovnosťou sme tento duel zvládli,“ konštatoval tréner Bard. N. Vsi. Z doterajších vystúpení nevyšiel hlavne súboj so Šarišskými Michaľanmi, keď po zmene strán to bolo na uterák. F. Šott však vylíčil problémové skutočnosti: Mali sme zranených hráčov z predošlých zápasov, preto nastúpil aj chlapec, ktorý prišiel z brigády a tri týždne netrénoval, no musel ísť do základnej zostavy. Do šesťdesiatej minúty sme sa držali, no potom sme sa rozsypali. Mužstvo prestalo veriť, že by mohlo čosi získať. Neboli ani sily a chlapci rezignovali na možnosť prípadného zdramatizovania priebehu. Potom som zverencom povedal, že fanúšik si platí lístok na celý zápas a bez ohľadu na to, či vyhrávame alebo nie, treba to odmakať od prvej do poslednej minúty.“

Proti Stropkovu sa hráči držali pokynov trénera. Lepšie vyštartovali hostia, aspoň opticky, keď sa ocitli v úvodnej šanci. Po dlhšom čase sa v náš prospech ukázalo známe úslovie, že nedáš-dostaneš, lebo hlavne nám sa neraz nevyplatí, pokiaľ nezužitkujeme príležitosti. Ujali sme sa vedenia a z chlapcov opadla tréma. Ak strelíme úvodný góly my, tak až vtedy si partia ešte viac verí a uvedomuje, že máme na to, aby sme sa radovali. Bodaj by nám to vydržalo aj v tomto týždni proti súperom, ktorí nepatria k špičke a tak každý súboj bude doslova šesťbodový.“ Do prestávky ŠK Milenium 2000 vyhrával 2:0 a mal našliapnuté k úspechu. Potom však hostia znížili, ale dlho sa z toho netešili, lebo hostitelia tretím gólom stanovili konečný výsledok. Stropkov ťažil z toho, že mal výškovú prevahu a hlavne nakopávané lopty na Vargu či Burcáka boli nepríjemné. Pri takýchto nakopávaných loptách na urastených hráčov si nikdy nemôžeme byť istí, ako to dopadne a ako to prežijeme. Raz sme mali šťastie, keď sme vyhlavičkovali loptu z prázdnej brány po rohovom kope. Robustných protihráčov je zložité ustrážiť a preto sa treba spoliehať aj na pomoc šťastia,“ dodal F. Šott. Naznačil, že zase sa bude spoliehať skôr na jarnú fazónu, keď v zime je viac priestoru na plnohodnotný tréning vzhľadom na jesenné povinnosti hráčov. V lete je to viac rozbité, vyskytujú sa viaceré resty v príprave, lebo hráči chodia aj po brigádach. Azda však výsledkovo to nebude problémové a treba, aby sme sa držali stále nad vodou.“