Parádnym záverom zápasu zrušili špekulácie. A to hneď dvakrát po sebe

Radosť futbalistov Vranova nad Topľou.
Radosť futbalistov Vranova nad Topľou. (Autor: Imrich Makó)
Daniel Dedina|3. jún 2021 o 21:15

Štyri góly od 88. minúty im priniesli päť bodov.

VRANOV NAD TOPĽOU. Výsledok, ktorý svieti na ukazovateli skóre v 87. minúte, sa už do konca zápasu v mnohých prípadoch nezmení.

To však rozhodne nie je prípad futbalistov Vranova nad Topľou, ktorí v predchádzajúcich dvoch stretnutiach III. ligy Východ predviedli strhujúci záver.

Zakaždým sa presadili dokonca dvakrát, a to v 88. i 90. minúte. V tabuľke si vďaka perfektne zvládnutým koncovkám duelov polepšili o päť bodov.

Chceli skórovať skôr, vyšlo to v závere

Cez víkend rozhodli Vranovčania dvoma zásahmi v úplnom závere zápas vo Svidníku, ktorý dovtedy góly nepriniesol. Ešte divokejší priebeh ponúkla stredajšia dohrávka 12. kola proti Bardejovskej Novej Vsi.

Hostia aj s hráčmi druholigového Bardejova, ktorého sú farmou, šli rýchlo do vedenia a od 60. minúty hrali po vylúčení domáceho kapitána Babjaka presilovku o jedného hráča. Ani to im však nestačilo!

Vranovčania v heroickom závere gólmi Vodilku a Jakubova otočili skóre a vyhrali 2:1. Niet divu, že po záverečnom hvizde vypukla na ich strane obrovská eufória.

Zapne azda mužstvo naplno až v osemdesiatej minúte, keď mu tečie do topánok?

„Haha. To nie je pravda. Obe stretnutia sa vyvíjali, mali svoj dej. My sme hrali našu hru, ktorou sa chceme prezentovať, cez prihrávky.

Snažili sme sa skórovať skôr, ale vyšlo to až na záver. Klobúk dole pred chlapcami, ktorí ukázali charakter,“ neskrýval nadšenie tréner MFK Vranov nad Topľou Roman Lazúr.

Bojujú za Vranov, nie za iných

V oboch prípadoch čelili Vranovčania súperom, ktorí sú výrazne namočení do boja o záchranu. Počas nepriaznivo sa vyvíjajúceho stavu museli čeliť nepríjemným pokrikom.

„My bojujeme za Vranov a nie za iné tímy,“ rázne poprel Lazúr akékoľvek špekulácie.

Na zisk dvoch výhier po sebe v úplnom závere je potrebná určitá dávka šťastia. Aj ďalšie faktory.

Víťazné emócie v podaní trénera Vranova nad Topľou Romana Lazúra (vpravo).
Víťazné emócie v podaní trénera Vranova nad Topľou Romana Lazúra (vpravo). (Autor: Imrich Makó)

„Bavíme sa s chalanmi v kabíne o tom, že chceme pracovať na víťaznej mentalite. Aby sme sa k úspešnému výsledku dopracovali tímovým duchom, boli cieľavedomí a v zápase mysleli len na konkrétne situácie v ňom. Zatiaľ nám to vychádza, takže paráda,“ skonštatoval vranovský kouč.

Regionálne súťaže sa opätovne rozbehli po vyše sedemmesačnej nútenej prestávke. Majú Vranovčania pred súpermi náskok aj po kondičnej stránke?

„Som presvedčený o tom, že áno. Keď sa uvoľňovali opatrenia podľa covid automatu, trénovali sme najprv skupinovo a mali sme aj čisté behy. Myslím si, že to zohralo rolu,“ tvrdí Lazúr.

Poškuľujú ešte po druhom mieste

Vranovskí futbalisti sú zatiaľ po reštarte sezóny stopercentní. Vyhrali všetky tri doterajšie zápasy a v tabuľke už dostihli tretí Prešov.

Lipany, na ktorých ihrisku ukončia ročník, majú momentálne o tri body viac.

„Chceme vyhrať každý zápas, na ktorý nastupujeme. Najbližšie nás čakajú Krompachy. Škoda červenej karty pre kapitána Babjaka.

V mužstve máme niekoľko drobných zranení, tak uvidíme, ako sa dáme dokopy,“ myslí už Roman Lazúr na najbližší duel svojho tímu, ktorý sa uskutoční v sobotu o 17.00 hod.

V rovnakom čase môže spečatiť postup do druhej ligy Humenné. Na definitívnu istotu prvého miesta mu stačí aj domáce remíza so Svidníkom.

„Humenné určite postúpi. Vyskúša si druholigové vody a uvidíme, ako sa mu v nich bude dariť,“ zaprognózoval si bývalý hráč Prešova i 1. FC Košice, ktorý ani v 43 rokoch ešte kopačky úplne na klinec nezavesil. Aktuálne je hráčom piatoligovej Kamenice nad Cirochou.