2:2, 1:3, 0:2
Česko na MS v hokeji 2024
Česko

Fotogaléria (59)
David Kämpf, Martin Nečas a Tomáš Kundrátek sa tešia po strelenom góle v zápase Švédsko - Česko v semifinále MS v hokeji 2024. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|25. máj 2024 o 14:35 (aktualizované 25. máj 2024 o 16:55)

Českí reprezentanti hrali semifinále MS v hokeji 2024 proti Švédom. Pozrite si všetky góly a zaujímavé momenty.

PRAHA. Po štrnástich rokoch sa v semifinále MS v hokeji opäť stretli reprezentácie Česka a Švédska. Tentokrát v pražskej O2 Arene.

Diváci na prvý gól nečakali dlho. Už v štvrtej minúte vystrelil spomedzi kruhov Marcus Johansson a zaznamenal svoj piaty gól na šampionáte.

Fotogaléria zo zápasu Švédsko - Česko na MS v hokeji 2024 (semifinále)

Česi vyrovnali vďaka dôrazu Dominika Kubalíka, no Švédi sa o 20 sekúnd neskôr dostali zásluhou Marcusa Petterssona do opätovného náskoku.

To vydržalo len minútu a pol, na priebežných 2:2 upravil David Kämpf.

V druhej tretine sa Čechom podarilo odskočiť, keď v priebehu 16 sekúnd skórovali Ondřej Kaše a pohotovou strelou po vhadzovaní aj Martin Nečas. Navyše, v polovici zápasu bolo už 5:2 pre Čechov, opäť skóroval Kubalík.

V druhej tretine síce znížil v presilovke Joel Eriksson Ek, ale v tej tretej sa dvoma rutinérskymi zakončeniami v nájazde blysol Lukáš Sedlák - 3:7.

Pozrite si všetky góly zápasu Švédsko - Česko v semifinále na MS v hokeji 2024.

Góly zápasu Švédsko - Česko na MS v hokeji 2024

Domov»MS v hokeji 2024»VIDEO: Pozrite si góly zo zápasu Švédsko - Česko na MS v hokeji 2024