Libor Hudáček a brankár Kazachstanu Andrej Šutov v zápase Slovensko - Kazachstan na MS v hokeji 2023. (Autor: Sportnet)
Sportnet|19. máj 2023 o 20:03 (aktualizované 19. máj 2023 o 22:37)

Slovenskí reprezentanti hrali piaty zápas na MS v hokeji 2023 proti Kazachstanu. Pozrite si všetky góly.

RIGA. Slovenskí hokejisti dnes hrali svoj piaty zápas na MS v hokeji 2023 proti Kazachstanu. Stretnutie hostí Riga Arena v lotyšskom hlavnom meste.

Slováci sa dostali do vedenia v 15. minúte, keď obranu húževnatého súpera prelomil strelou od modrej čiary obranca Patrik Koch, ktorému asistoval kapitán Marek Hrivík.

Na Kazachov vybehli aj v úvode druhej tretiny, ale paradoxne inkasovali z protiútoku. Vyrovnávajúci zásah zaznamenal 37-ročný Roman Starčenko.

Kazachovia následne pridali ďalšie dva góly, presadili sa Valerij Orechov a Jevgenij Rymarev. Kazachstan v úvode druhej tretiny strelil tri góly za štyri minúty.

O zníženie na 2:3 sa v tretej tretine po skvelom prieniku postaral Richard Pánik, ktorému asistovali Hrivík a Koch. Slovensko vyrovnalo v 57. minúte, keď skóroval Pavol Regenda.

Duel smeroval do predĺženia, v ktorom sa nakoniec nerozhodlo. V samostatných nájazdoch dominovali Kazachovia, ktorí ani raz nezaváhali a vyhrali ich 4:1, celkovo uspeli 4:3 po nájazdoch.

Pozrite si góly zápasu Slovensko - Kazachstan na MS v hokeji 2023.

doplníme

Domov»MS v hokeji 2023»VIDEO: Pozrite si góly zápasu Slovensko - Kazachstan na MS v hokeji 2023