Porada na slovenskej lavičke počas zápasu Slovensko - Kazachstan na MS v hokeji 2023. (Autor: TASR)
Miloslav Šebela|20. máj 2023 o 00:30

Na štvrťfinále môže stačiť Slovákom aj 8 bodov.

RIGA. Skupinová fáza majstrovstiev sveta v hokeji sa blíži ku koncu a slovenskí fanúšikovia ako každý rok prepočítavajú, čo bude potrebovať mužstvo Criga Ramsayho na postup do štvrťfinále.

Piatkové výsledky postupové šance Slovákov znížili.

Kým Lotyšsko si do tabuľky za víťazstvo nad Slovinskom 3:2 pripísalo 3 body, Slovensko získalo za prehru 3:4 po samostatných nájazdoch s Kazachstanom jeden bod. A Kazachstan získal 2 body.

Po piatich zápasoch má Lotyšsko na konte 8 bodov, Slovensko 5 a Kazachstan 4.

V hre o postup do štvrťfinále sú všetky tri mužstvá a teoreticky môže postúpiť aj Nórsko (4 body), hoci jeho šanca je skôr teoretická.

Najbližšie sú Lotyši

V najlepšej pozícii je domáci tím. Ostávajú mu dva zápasy a môže si dovoliť aj menšie zaváhanie a stále postúpi. Nepotrebuje ani vyhrať oba zápasy v riadnej hracej dobe.

Lotyšku stačí v zápasoch proti Kazachstanu a Švajčiarsku získať 4 body a má istú účasť vo vyraďovacej časti turnaja. Celkovo by malo 12 bodov. Žiadne z nižšie postavených mužstiev by ho nedokázalo v tabuľke preskočiť.

Ak by však Lotyši získali z posledných dvoch zápasov len 3 body (spolu 11 bodov), otvára sa šanca pre postup Slovákom.

Slováci preto musia veriť v ich zaváhanie. Veľa napovie už sobotňajší zápas Lotyšska proti Kazachstanu. Ak by Lotyšsko vyhralo, proti Švajčiarom im stačí získať bod. Naopak po strate bodov zvyšuje šance na postup slovenského tímu.

Stačiť môže aj výhra nad Slovincami

Aktuálna tabuľka skupiny B na MS v hokeji 2023

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Domov»MS v hokeji 2023»Ani prehra so Slovinskom ešte nemusí byť koniec slovenských nádejí (postupová matematika)