VIDEO: Nádhera! Jeseň vo Fortuna lige uzavrel exportný gól. Trénujem to, tvrdí strelec

(Autor: Robert Ďurkáč - Twitter)
Ivan Mriška|27. nov 2022 o 22:28

Ružomberok remizoval so Zlatými Moravcami v dohrávanom stretnutí 17. kola.

RUŽOMBEROK. Brankár čakal centrovanú loptu. Adam Brenkus sa však do nej oprel. A bol z toho nádherný gól z tridsiatich metrov.

Futbalista Zlatých Moraviec uzavrel jesennú časť Fortuna ligy nádherným spôsobom. V nadstavenom čase dohrávaného súboja uzavrel skóre na pôde Ružomberka na 2:2.

Video koluje internetom a fanúšikovia hovoria o góle roka 2022. Podobný presný zásah strelil Brenkus aj proti Dunajskej Strede.

"V pár rozhovoroch som spomínal, že to trénujem. Niektorí sa smiali, preto dúfam, že som ich teraz presvedčil," pre Sportnet povedal Adam Brenkus.

VIDEO: Adam Brenkus a jeho gól v zápase Ružomberok - Zlaté Moravce

Zaujímavosťou je, že Brenkus je bývalým hráčom Ružomberka. Exportným gólom tak prekonal bývalého spoluhráča Ivana Krajčírika.

"Ivko je aj môj dobrý kamarát. Gól ma teší, pretože sme sa vždy doberali. Verím, že som mu dokázal, že kopem do lopty inak ako ostatní hráči," dodal.

Extra radosť po krásnom góle neprejavoval. Pred bývalým klubom má úctu.

"Ľudia v Ružomberku ma mali radi, preto som sa všetkým ospravedlnil," prezradil Adam Brenkus z FC ViOn Zlaté Moravce.

Ružomberok zimuje na piatej priečke, Zlaté Moravce na desiatej.

VIDEO: Krásny gól Adama Brenkusa proti DAC (od 4:55 min)

Hlasy po zápase

Peter Struhár, tréner Ružomberka: "Do zápasu sme išli s plánom do 15. minúty skórovať, čo sa nepodarilo. Videl som ale na chlapcoch, že chcú ísť za gólom. Žiaľ, naše šance boli nevyužité a až v závere polčasu sme boli obdarovaní po veľmi peknej, rýchlej akcii. V druhom polčase sme náš náskok chceli zvýšiť. Lenže nepokryli sme Niarchosa. Chlapci ale veľmi dobre zareagovali, Lichý krásnym gólom upravil na 2:1. Stretnutie sme mohli rozhodnúť dvomi šancami, ale celú sezónu sa trápime v zakončení. V poslednej minúte sme dostali nešťastný gól.“

Ivan Galád, tréner Zlatých Moraviec: "Vo veľmi priateľskom prostredí sme videli veľmi dobrý zápas, keď v závere nechýbali ani emócie. V určitých fázach boli lepší domáci, no som veľmi rád, že chlapci bojovnosťou, túžbou a vôľovou uhrali slušný výsledok. Videli sme štyri góly a myslím si, že remíza je spravodlivá.“

Tabuľka Fortuna ligy

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.
Nachádzate sa tu: