Nedeľa, 18. apríla, 2021Meniny má Valér

Maradona o Hamšíkovi: Si môj priateľ, je pre mňa cťou, že si mi dal svoj dres

Marek Hamšík a Diego Maradona pri stretnutí v roku 2017. (Autor: reprofoto YouTube.com)
Igor Dopirák|25. nov 2020 o 20:31

Za legendou smúti aj kapitán Slovákov.

BRATISLAVA. Keď pred zhruba tromi rokmi Marek Hamšík vyrovnal rekord Diega Maradonu v počte strelených gólov za Neapol, slovenskému futbalistovi blahoželal aj samotný argentínsky velikán.

"Blahoželám Marekovi k dosiahnutiu 115 gólov za Neapol. Dúfam, že bude fanúšikom naďalej prinášať mnoho radosti," odkázal Maradona.

Hamšík mu z vďačnosti poslal dres, v ktorom vyrovnal jeho rekord. "Verím, že ťa ním poteším. Je pre mňa veľmi vzácny," prezradil.

Maradona v stredu vo veku 60 rokov zomrel na zlyhanie srdca. Správa o jeho úmrtí zasiahla aj kapitána slovenskej reprezentácie.

Hamšík je v šoku

"Je to pre mňa veľký šok. Odišiel človek, ktorý bol iba jeden na svete. Bol výnimočný hráč, legenda neapolského a svetového futbalu," uviedol Hamšík pre svoj vlastný web.

Maradona ešte pred zhruba troma týždňami oslavoval narodeniny. Začiatkom novembra ho však hospitalizovali s príznakmi depresie, anémiou a dehydratáciou na súkromnej klinike.

Futbalová legenda Diego Maradona: fotogaléria

28.11.2020

Následne podstúpil operáciu mozgu, ktorá podľa lekárov dopadla dobre. Čakalo ho ťažké zotavenie, jeho srdce to však nevydržalo.

"Často som naňho myslel, bol som presvedčený, že sa z operácie zostaví a vráti sa do futbalového života. Bohužiaľ, nestalo sa to," pokračoval Hamšík.

Maradonov syn: Otec bol z Hamšíka nadšený

Hamšík si zaspomínal aj na osobné stretnutie s Maradonom spred troch rokov v tréningovom centre Neapolu.

"Nikdy na to nezabudnem, ako nezabudnem na jeho gratuláciu po tom, čo som ho prekonal v počte gólov za Neapol. Pri tejto príležitosti som od neho dostal dres," pripomenul Hamšík.

Keď slovenský stredopoliar deň pred Vianocami v roku 2017 strelil svoj 116. neapolský gól a odpútal sa od Maradonu, blahoželal mu aj syn legendy.

"Cítil som sa nostalgicky, keďže až dosiaľ patrilo prvenstvo môjmu otcovi. Potom som však bol šťastný, pretože rekord nemohol patriť nikomu lepšiemu," tvrdil Diego Sinagra.

"Marek si to zaslúži za to, čo spravil pre Neapol. Môj otec bol takisto z Hamšíka nadšený," dodal.

Ako Maradona reagoval na dres od Hamšíka

/apríl 2018/

"Marek, pre mňa bola veľkou cťou, že si mi venoval dres, v ktorom si vyrovnal môj rekord v počte gólov za Neapol. Veľa hráčov pôsobilo v modrom drese, no výraznejšie sa nepresadili.

My sme dvaja, ktorí milujú modrý dres SSC a zapísali sme sa aj do histórie klubu. Marek, ešte raz ti gratulujem k prekonaniu rekordu. Veľké objatie od tvojho priateľa Diega."

Igor Dopirák pracuje na pozícii senior editor. V denníku SME pôsobil od roku 2015, najskôr ako externý redaktor. Jeho srdcovkou je futbal, venuje sa však aj ďalším športom.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články